Prípravky na podporu imunity Dr.Protect - Recenzia a skúsenosti

Prípravky na podporu imunity od Dr.Protect skúsenosti

Imunita je zložitý, nesmierne dôležitý systém v tele človeka. Možno si ju predstaviť ako približne jeden kilogram vážiaci orgán, ktorý tvoria bunky a tkanivá usadené na svojom mieste, ale aj voľne cirkulujúce útrobami tela.

V ľudskom tele plní dôležité úlohy, ako napríklad ochrana pred batériami, vírusmi, infekciami, parazitmi či udržiavanie celkového zdravia.

O dôležitosti imunity sa v súčasnej dobe, kedy čelíme pandémii koronavírusu hovorí viac, ako inokedy predtým. Deň čo deň sa objavujú nové a nové spôsoby, ako imunitu účinne nakopnúť a podporiť.

Stálicou medzi vitamínmi na podporu imunity aj naďalej zostáva staré dobré "céčko", "béčko", no čoraz viac sa objavujú aj rôzne vitamínové bomby, tzv. shoty na podporu imunity. Čo z toho naozaj funguje?

Pozrite si naše skúsenosti s prípravkami značky Dr. Protect, ktoré sľubujú podporu imunity i celkové zlepšenie zdravia. 

Eshop Dr.Protect skúsenosti recenzie

Zásielka z eshopu Dr.Protect.sk. 

Dr.Protect.sk: Eshop s prípravkami na podporu zdravia

Vitamín C v tekutej forme, vitamín B-Komplex, mix shotov, kávovinový nápoj s hubou Reishi a zelená káva s vanilkou. Toto všetko sme dostali v zásielke z eshopu Dr. Protect. Ten na trhu pôsobí už od roku 2010 a špecializuje sa na predaj prípravkov a produktov určených na podporu zdravia.

Pod značkou Dr.Protect možno nájsť množstvo vitamínov a minerálov i rôzne zdravé nápoje. V ponuke eshopu ďalej nájdete i diagnostické testy určené na zistenie prítomnosti koronavírusu, ochranné rúška a respirátory, digitálne teplomery, tlakomery či diagnostické váhy. 

Na stránkach eshopu sa nachádza i blog so zaujímavými článkami z oblasti zdravia a zdravej výživy. 

Väčšina produktov je dostupných skladom, čo znamená, že ich dodanie prebieha rýchlo - či už prostredníctvom kuriéra alebo služieb Zásielkovne.

Od uskutočnenia našej objednávky až po dodanie balíka ubehol cca 1 týždeň. Všetko prišlo nepoškodené a dôkladne zabalené, a tak sme sa mohli pustiť do testovania. 

Dr.Protect prípravky na podporu imunity skúsenosti

Zásielka obsahovala Dr.Protect prípravky na podporu imunity, s množstvom iných priaznivých účinkov na zdravie. 

Naša videorecenzia


Naše skúsenosti s prípravkami Dr.Protect

1. Dr.Protect C-Vitamín 30 000 MG - Céčko v tekutej forme

Dr-Protect vitamín C v tekutej forme
Skúsenosti Dr.Protect vitamín C v tekutej forme
Dr.Protect vitamín C v tekutej forme zloženie

V zložení prípravku sa nachádza vitamín C, voda, ríbezľa čierna a ruža šípková. 

Dr.Protect vitamín C v tekutej forme dávkovanie

Vitamín je bez konzervačných látok i bez lepku, a je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. 

Dr.Protect vitamín C v tekutej forme skúsenosti

Výhodou vitamínu v tekutej forme je jednoduché dávkovanie. 

Vitamín C (nazývaný aj kyselina L-askorbová) je spomedzi všetkých vitamínov bezpochyby ten najznámejší a najpopulárnejší. 

V tele má na starosti viacero dôležitých funkcií. Je vynikajúcim antioxidantom - znižuje vznik a činnosť kyslastých molekúl, ktoré môžu stáť za procesmi oxidácie. Zároveň pomáha regenerovať aj vitamín E, ktorý je taktiež veľmi dobrým antioxidantom. 

Význam vitamínu C spočíva tiež v jeho schopnosti podpory prirodzenej obranyschopnosti tela. V imunitnom systéme pomáha vylučovať protilátky na ochranu imunity a zabraňuje šíreniu infekcií. Nápomocný môže byť aj v chrípkovom období, a to kvôli svojej schopnosti zvyšovať odolnosť voči chladu. Prechladnutie, nádcha či chrípka totiž môžu vznikať aj v dôsledku prechladenia tela. 

Vitamín C sa podieľa aj na tvorbe kolagénu potrebného pre normálnu funkciu kostí, chrupaviek, krvných ciev, kože, ďasien i zubov. Dôležitý je aj pre správne fungovanie nervovej sústavy i psychickú pohodu. 

Vitamín C Dr. Protect je dostupný v tekutej forme, čo môže byť pre mnohých viac vyhovujúce ako klasické tablety. Pre lepšiu vstrebateľnosť je obohatený o extrakt z ríbezle čiernej a ruže šípkovej. Okrem toho ríbezľa čierna pôsobí aj ako antioxidant a je zdrojom dôležitých látok, ako draslík, horčík a železo. 

Ruža šípková, známa skôr pod označením "šípky", je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B i vitamínu P, ktorý podporuje účinky vitamínu C.  

Okrem týchto látok sa v zložení nenachádza nič iné, žiadne konzervanty či lepok. Toto céčko je vďaka svojmu zloženiu vhodné aj pre vegetariánov a vegánov. 

Je vitamín C v tekutej forme lepší ako vitamín C v tabletách?

Aj jedno aj druhé má svoje pre a proti.

Výhodou tekutej formy môže byť jednoduchšie užívanie, bez problémov s prehĺtaním či lepšie prispôsobenie dávky. Tekutá forma je zároveň aj lepšie vstrebateľná a preto je vhodnejšia pre ľudí s tráviacimi ťažkosťami. 

Problémom pri tekutých formách výživových doplnkov a konkrétne aj pri céčku môže byť menšia stabilnosť a riziko straty cenných látok počas cesty na miesta určenia.

Ako užívať Dr.Protect vitamín C?

Plusom tohto céčka je možnosť podávania aj u detí, a to už od troch rokov. Odporúčaná denná dávka pre deti je 5 kvapiek, t. j. 0,4 ml, teda 48 mg vitamínu.

Dospelí užívajú denne 10 kvapiek t.j. 0,8 ml, teda 96 mg vitamínu C. 

Podľa viacerých odborníkov je najlepšie užívať vitamín C pravidelne každý deň, v podobný čas, ideálne po jedle, keďže je dosť kyslý a pri užití na prázdny žalúdok by mohol spôsobiť nevoľnosť. 

Výhody

 • pozitívne účinky na zdravie
 • dostupný v tekutej forme
 • lepšia vstrebateľnosť
 • jednoduché dávkovanie

Nevýhody

 • riziko straty cenných látok počas cesty na miesta určenia v tele

Orientačná cena

20 €

Hodnotenie

2. Dr.Protect Mix Shot - Nakopnutie imunity 

Dr.Protect mix shotov
Vitamínové shoty Dr.Protect skúsenosti

Každý jeden shot bol zabalený zvlášť v krabici, aby sa počas prepravy nepoškodil. 

Dr.Protect mix shotov mango vitamín ginger skúsenosti

Ginger shot, Mango shot a Vitamin Shot. 

V poslednej dobe akoby sa s nápojmi v malých fľaštičkách, tzv. shotmi, roztrhlo vrece. Shot na podporu imunity, shot na chudnutie, shot na očistu tela a mnoho ďalších tekutých prípravkov tohto typu. Najväčšej popularite sa aktuálne tešia shoty určené práve na podporu imunitného systému. 

Aj pod znakčou Dr.Protect nájdete viacero shotov, a to Ginger Shot, Mango Shot a Vitamin Shot. Zakúpiť si ich možno osobitne, vo zvýhodnených baleniach alebo všetky spolu v Mixe Shotov, ktorý obsahuje 2 fľaštičky Dr.Protect Ginger Shot, dvakrát Dr.Protect Mango Shot a dvakrát Dr.Protect Vitamin Shot. 

A z čoho jednotlivé shoty pozostávajú?

Dr. Protect Ginger Shot obsahuje za studena lisovanú zázvorovú šťavu (40% podiel), citrónovú šťavu (20% podiel), jablkovú šťavu (20% podiel) a včelí med (20% podiel). Okrem toho neobsahuje žiadne iné látky, žiadne pridané cukry, žiadne konzervanty. 

Tento shot má výraznú, štipľavú zázvorovú chuť. 

Dr. Protect Mango Shot je kombináciou mangového pyré (30%), zázvorovej šťavy (20%), citrónovej šťavy (20%), včelieho medu (15%) a jablkovej šťavy (15%). Aj tento nápoj na podporu imunity je bez akýchkoľvek pridaných látok. 

Mango shot chutí veľmi dobre, sladko, a to aj bez pridaného cukru. 

Táto vitamínová bomba obsahuje za studena lisovanú brusnicovú šťavu (20%), citrónovú šťavu (20% podiel), jablkovú šťavu (20%), zázvorovú šťavu (20%), malinové pyré (20%) a včelí med (5%). 

Chuť vitamínového shotu je mierne kyslastá, no aj napriek tomu dobrá.  

Účinky Dr.Protect shotov

Pravidelné užívanie shotov od Dr.Protect pozitívne vplýva na imunitný systém, trávenie i činnosť dýchacieho systému.

Telu dodávajú energiu a vitalitu, hydratujú ho, podporujú krvný obeh a priaznivo pôsobia aj na duševné zdravie. Pomáhajú i s kontrolou telesnej hmotnosti, činnosťou kardiovaskulárneho systému, udržiavajú normálnu hladinu cholesterolu. 

Ako Dr.Protect shoty užívať?

Ak sa rozhodnete pre podporu imunity pomocou vitamínových shotov, denná dávka predstavuje jedna fľaštičku s objemom 60 ml. 

Výhody

 • podpora imunitného systému
 • podpora trávenia
 • pozitívny vplyv na činnosť dýchacieho systému
 • bez pridaných látok
 • chuť

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

10 €

Hodnotenie

3. Dr.Protect B-Komplex - Obohatený o vitamín C

Dr.Protect B-komplex tablety
Dr.Protect B-Komplex vitamíny skúsenosti

Odporúčaná denná dávka je jedna tableta. 

Dr.Protect B-Komplex zloženie

Prípravok obsahuje viacero vitamínov a dôležitých látok. 

Dr.Protect B-Komplex veľkosti tabliet

Tablety sú dosť veľké, no pre jednoduchšie prehĺtnutie ich možno vďaka deliacej ryhe rozdeliť na dve časti. 

Ďalšími známymi vitamínmi sú vitamíny pochádzajúce zo skupiny B (B-Komplex), ktoré sú pre ľudské telo dôležité hneď z niekoľkých dôvodov. 

Kým kedysi bol tento komplex vnímaný ako jeden vitamín (podobne ako vitamín C), dnes pod neho spadá viacero vitamínov - vitamín B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (niacín), B5 (kyselina pantoténová), B6 (pyridoxín), B7 (biotín), B9 (kyselina listová) a B12 (kyanokobalamín), s množstvom pozitívnych účinkov v organizme. 

Pravidelné užívanie B-Komplexu podporuje a posilňuje imunitný systém, prispieva k zdraviu kostí, ale i k ochrane buniek pred oxidačným stresom a dôležitý je aj pre správne fungovanie nervovej sústavy a pre duševnú pohodu. Veľmi podstatný a dôležitý je aj pre zdravie vlasov a nechtov.

Nedostatok vitamínov skupiny B sa môže prejavovať výkyvmi nálad, podráždenosťou, ale taktiež aj lámajúcimi nechtami, vlasmi či popraskanými kútikmi úst. 

Dr.Protect B-Komplex obsahuje až 20 účinných látok a okrem vitamínov skupiny B sa v ňom nachádza aj vitamín C, extrakt zo sladkého drievka, extrakt z kocúrniaka obyčajného či napríklad aj ženšenový extrakt. 

Kto by mal užívať vitamín B-Komplex?

Vitamíny skupiny B sa veľmi často nachádzajú aj v potravinách, ktoré bežne konzumujeme, ako napríklad bravčové mäso, niektoré druhy rýb, strukoviny, kvasnice či ovsené vločky.

Aj napriek tomu sa však môže objaviť ich deficit či zvýšená potreba, a to predovšetkým u tehotných žien, vegánov, u ľudí, ktorí vykonávajú aktívnu fyzickú, ale aj sedavú prácu či u starších ľudí.

Ako Dr.Protect B-Komplex užívať?

Odporúčaná denná dávka prípravku Dr.Protect B-Komplex je jedna tabletka denne, pričom dávka sa nemá presiahnuť. 

Nakoľko sú však vitamíny skupiny B rozpustné vo vode a neukladajú sa v tele, predávkovanie nimi je skôr nezvyčajné a ojedinelé. 

Za jediné negatívum prípravku Dr.Protect B-Komplex považujeme tablety a ich veľkosť. Sú pomerne dosť veľké a ich prehĺtanie môže byť sťažené. Tablety však majú deliacu ryhu a teda dajú sa bez problémov rozdeliť na dve menšie časti. 

Výhody

 • kompletné zloženie vitamínov skupiny B
 • obohatené o viacero cenných látok
 • jednoduché dávkovanie

Nevýhody

 • veľkosť tabliet

Orientačná cena

13 €

Hodnotenie

4. Dr.Protect Zelená káva s vanilkou - Zdravá náhrada klasickej kávy

Dr.Protect zelená káva s vanilkou
Dr.Protect zelená káva s vanilkou skúsenosti

Do kávy je pre zlepšenie chuti pridaná vanilka.  

Dr.Protect zelená káva s vanilkou účinky

Denne možno vypiť 4 šálky tejto zdravej kávy. 

Dr.Protect zelená káva s vanilkou dávkovanie

Kávu pripravíte zaliatím 1 až 2 čajových lyžičiek zmesi horúcou vodou. 

Skúsenosti Dr.Protect zelená káva s vanilkou

Kávový prášok má svetlú hnedú farbu a vonia po obilninách.

Dr.Protect zelená káva s vanilkou chuť

Chuť kávy možno zjemniť pridaním mlieka, medu či sladila. 

Dr.Protect Zelená káva s vanilkou je instantný cereálny kávovinový nápoj. Keďže posledné mesiace mám záľubu v hľadaní a skúšaní zdravých alternatív ku klasickej káve, na tento produkt som bola zvedavá najviac.

Ako mi táto zdravá káva chutila?

Kávovinový prášok je vyrobený z viacerých zdraviu prospešných surovín, ako čakanka, raž i jačmeň. Ďalej obsahuje i extrakt zo zelenej kávy a vanilku na zlepšenie chuti.

Čakanka je užitočná pri kontrole telesnej hmotnosti, podporuje trávenie, ako aj pravidelné vyprázdňovanie a vylučovanie moču. Pozitívne vplýva na činnosť srdca i pečene. 

Raž má podľa viacerých výskumov protirakovinové účinky, znižuje riziko vzniku srdcových ochorení i cukrovky.

Jačmeň je bohatým zdrojom vlákniny, ktorá pôsobí na trávenie a zároveň pomáha regulovať hmotnosť. 

Zelená káva je obľúbená a vyhľadávaná kvôli svojim priaznivým účinkom na reguláciu hmotnosti - znižuje chuť do jedla, zlepšuje metabolizmus a pomáha pri spaľovaná kalórií a udržiavaní normálnej hladiny glukózy v krvi. 

Do zelenej kávy Dr.Protect je na zlepšenie chuti pridaná i vanilka. Tá, ako jediný druh orchidey s jedlými plodmi, pozitívne vplýva na srdce i pečeň. 

Ako si pripraviť a kedy užívať Dr.Protect Zelenú kávu s príchuťou vanilky?

Keďže ide o instantný nápoj, jeho príprava je jednoduchá a rýchla. Jednu až dve čajové lyžičky zmesi stačí zaliať horúcou (pozor, nie vriacou) vodou. 

Denne si možno dopriať maximálne 4 šálky tohto nápoja. 

Ako chutí Dr.Protect Zelená káva s príchuťou vanilky?

Rôzne zdravé náhrady klasickej kávy bývajú často doplnené o zdravé zložky a ich problémom sa tak sáva chuť. Tá je veľmi špecifická a rozhodne nemusí sadnúť každému. Aj preto sa do tohto druhu kávy zvykne na dochutenie pridávať, či už vanilka, škorica alebo napríklad aj kurkuma. 

Dr.Protect Zelená káva má veľmi, zaujímavú, netradičnú chuť s nádychom vanilky a rozhodne stojí za vyskúšanie.

Výhody

 • benefity pre zdravie
 • pridaná vanilka
 • vôňa
 • zdravá náhrada klasickej kávy

Nevýhody

 • špecifická chuť nemusí vyhovovať každému

Orientačná cena

4 €

Hodnotenie

Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Reishi
Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Reishi skúsenosti

Balenie obsahuje 100 g rozpustného kávovinového nápoja. 

Dr.Protect kávovinová nápoj s hubou Reishi účinky

Káva má viacero pozitívnych účinkov, ako podpora trávenia či podpora činnosti pečene.

Dr.Protext kávovinová nápoj s hubou Reishi dávkovanie

Káva obsahuje extrakt z praženého jačmeňa, raže, čakanky a huby Reishi. 

Skúsenosti Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Reishi

Vôňa kávy je výrazná. 

Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Reishi chuť

Kávový prášok sa zalieva horúcou (nie vriacou) vodou. 

Dr.Protect kávovinový nápoj s obsahom huby Reishi je vhodnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú náhradu kávy bez kofeínu.

Zloženie tvorí extrakt z praženého jačmeňa, praženej čekanky a praženej raže. Obohatená je o známu medicínsku hubu s liečivými účinkami Reishi.

Čakanka vďaka svojmu obsahu zdraviu prospešných látok pozitívne ovplyvňuje trávenie, činnosť srdca i činnosť pečene. Podporuje tiež zdravie kostí a kĺbov a reguluje hladinu cukru v krvi.

Na trávenie vplýva i jačmeň, ktorý je výborným zdrojom vlákniny. Tá dokáže veľmi dobre zasýtiť a pomáha tak s kontrolou hmotnosti. 

Raž sa podieľa na podpore imunitného systému i na správnom fungovaní trávenia. V poslednej dobe sa mu čoraz častejšie pripisujú aj protirakovinotvorné účinky. 

Za zmienku rozhodne stojí aj medicínska huba Reishi, označovaná aj za hubu nesmrteľnosti. Posilňuje imunitný systém, fyzické i duševné zdravie, podporuje činnosť srdca a krvného obehu a slúži aj ako doplnková terapia pri rakovine i pri poruchách pečene.

Ako pripraviť a kedy užívať Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Reishi?

Jedna dávka predstavuje 1až 2 čajové lyžičky prášku, ktoré sa zalievajú horúcou (nie, vriacou) vodou. 

Maximálna denná dávka sú 4 šálky. 

Ako chutí Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Reishi?

Chuť Dr.Procet kávovinového nápoja s hubou Reishi je podobná chuti klasickej kávy. Zjemniť ju možno pridaním mlieka alebo niektorej zo zdravých náhrad cukru. 

Výhody

 • bez obsahu kofeínu
 • zdravá náhrada kávy
 • vhodná aj na dlhodobú konzumáciu
 • s obsahom medicínskej huby Reishi
 • pozitívny vplyv na zdravie

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

4 €

Hodnotenie


Moje celkové hodnotenie

Výživové doplnky Dr.Protect predstavujú čisté produkty pozostávajúce z prírodných zložiek.

Či už ide o vitamín C v tekutej forme alebo Béčko v tabletách, chutné vitamínové shoty či zdravé náhrady klasickej kávy. Ich cieľ je rovnaký - podpora imunitného systému. Okrem toho však telu prinášajú viacero benefitov, ako napríklad podporu trávenia, duševnú pohodu či pozitívny vplyv na celkové zdravie. 

Pre čo najlepšie účinky ich ale nezabudnite kombinovať s pravidelným pohybom i kvalitným plnohodnotným spánkom, ktoré by mali kráčať ruka v ruke so zdravou životosprávou. Iba tak totiž môže byť podpora vašej imunity naozaj účinná. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar