Blendea: „Sme hrdí, že náš produkt pomáha ľuďom

Blendea

Keď Peter Chodelka, úspešný internetový podnikateľ, pocítil na vlastnej koži účinky zeleného jačmeňa, rozhodol sa preskúmať trh so superpotravinami. Po niekoľkomesačnom prieskume zistil, že v zahraničí su stále viac a viac obľúbené zmesi zelených superpotravín. Na slovenskom ani českom trhu však takýto produkt neexistoval. 

Pod značkou Blendea sa tak v roku 2016 zrodil unikátny brand prémiových zmesí zo superpotravín. Úspešný pilotný produkt zelenej zmesi SUPERGREENS nasledoval rastlinný proteín SUPERPROTEIN

Prečítajte si, ako Blendea ovládla superpotravinový slovenský a český trh, z akých kvalitných surovín sa vyrába a ako zlepší vaše zdravie. Dozviete sa, kto za ňou stojí, aj ako úspešné sú jej instagramové #blendeavýzvy. 

O značke

Keď sa certifikovanému výživovému poradcovi Petrovi Chodelkovi zrodila v hlave myšlienka vytvoriť superpotravinovú zmes, svetlo sveta uzrela značka Blendea. V roku 2016 dali s výrobcom hlavy dokopy a vytvorili v Čechách a na Slovensku unikátny produkt zelenej organickej zmesi 4 superpotravín. Neskôr do sortimentu Blendea pribudol aj rastlinný proteín obohatený o superpotraviny.

Blendea si zakladá na 100% BIO zložení svojich produktov, nepoužíva žiadnu chémiu, cukor, lepok, sóju či laktózu. Momentálne pôsobí na českom a slovenskom trhu, avšak má ambície rozrastať sa ďalej do sveta. V Blendea pracuje 8 členný tím ľudí, ktorý má pod palcom stratégiu, distribúciu tovaru, blog, vzťahy so zákazníkmi, sociálne siete a mnoho iného.

Produkty Blendea

Blendea SUPERGREENS

Blendea SUPERGREENS je zmesou 4 zelených superpotravín. Obsahuje 30 % zeleného jačmeňa, 30% mladej pšenice, 15 % chlorelly, 20 % spiruliny a kúsok mäty pre chuť. Superpotraviny sú pestované v panenskej prírode Taiwanu a Nemecka pod priamym slnkom a bez použitia akýkoľvek chemických prípravkov. Môžete sa spoľahnúť, že sa jedná o 100 % BIO produkt bez lepku, laktózy, bez cukru a je vhodný pre vegánov.

SUPERGREENS detoxikuje organizmus, zlepšuje trávenie, posilňuje imunitu, zabraňuje prekysleniu organizmu, znižuje pocit únavy a tiež zlepšuje vzhľad pleti.

Prečítajte si, ako v našom teste dopadol Blendea SUPERGREENS.

Blendea superprotein

Blendea SUPERPROTEIN je mixom kvalitných rastlinných proteínov z hnedej ryže a hrachu a superpotravín. Bezlepkové a bezlaktózové proteíny poskytnú telu kvalitnú výživu pri fyzickej záťaži. Maca peruánska telu dodá energiu, MSM posilní svaly a zvýši ohybnosť. Lucuma a yacon zmes prirodzene jemne osladia.

SUPERPROTEIN ľahko zmiešate s vodou či pridáte do smoothie. Veľmi dobre však urobíte, ak si ním zvýšite denný bielkovinový príjem v podobe zdravej ovsenej kaše, palaciniek, muffinov či iných dobrôt.

Blendea na sociálnych sieťach

  • Blendea CZ má na Facebooku 5,9 tisíc fanúšikov (k 23.1.2019)
  • Blendea SK má na Facebooku 380 fanúšikov (k 23.1.2019)
  • @blendea_cz má na Instagrame 3,3 tisíc fanúšikov (k 23.1.2019)
  • @blendea_sk má na Instagrame 600 fanúšikov (k 23.1.2019)
  • Blendea má na Youtube 144 odberateľov (k 23.1.2019)

Vedeli ste, že?

  • ... Blendea produkty si môžete zamiešať s vodou, džúsom, alebo pridať do obľúbeného smoothie či zdravých palaciniek? 
  • ... 10. augusta 2018 sa konal prvý Blendea jogový workshop v Prahe?
  • ... na blogu Blendea nájdete desiatky fantastických smoothie receptov?

Rozhovor so zakladateľom značky Blendea 

Peter Chodelka

Peter Chodelka - zakladateľ značky Blendea. Zdroj: blendea.cz

Vždy si mal sen mať svoju značku zdravej výživy?

Všetko sa to vyvŕbilo postupne. Začínali sme s predajom doplnkov stravy od značky, ktorá už na trhu existovala. Bolo to pre nás zo začiatku ľahšie, ľudia produkty už poznali, vyhľadávali. Potom sme však zistili, že ak chceme dlhodobo budovať nejaký brand, robí sa to najlepšie s vlastnou značkou. Vieš si uplatniť vyššiu maržu, máš všetko pod kontrolou. Vtedy nám to začalo dávať zmysel.

Vedel som, že to nebude jednoduché, ľudia sa nových neznámych produktov boja. Predsa len je to niečo, čo si dávame do tela. 

Kedy si sa pustil do tohto projektu?

Prvýkrát som dostal myšlienku predávať superpotraviny na Bali v roku 2016. Vyskúšal som tam mladý jačmeň, ktorý som užíval pár dní a zlepšila sa mi pleť, trávenie, lepšie sa mi spalo, mal som viac energie. Začal som sa zaujímať o superpotraviny a aké sú na trhu možnosti.

Ako vznikol názov Blendea?

Vždy keď sa púšťam do nového projektu, je pre mňa dôležité, aby som sa niečím odlíšil od konkurencie. Nechcel som predávať ďalšiu spirulinu, chlorellu, jačmeň - tieto jednozložkové produkty už na trhu existovali a boli dostupné. Vedel som, že chcem prísť s niečím unikátnym.

Začali sme sa s mojím bratom pohrávať s myšlienkou, že budeme predávať superpotravinové zmesi. Po anglicky je to superfood blends. A práve od tohto slova blend= zmes vznikol názov Blendea.

Momentálne máte v portfóliu okrem zelenej zmesi Supergreens aj Superprotein. Prečo práve proteín? Chystáte sa ďalej rozširovať svoj sortiment?

Superprotein vznikol na základe feedbacku od našich zákazníkov. Veľa z nich nám dalo spätnú väzbu, že majú problém nájsť na trhu kvalitný rastlinný proteín. Na základe vyjadrenia našich zákazníkov budeme tvoriť aj ďalšie produkty pod značkou Blendea. Tento rok by sme chceli do nášho portfólia pridať 3 až 5 nových produktov.

Kde sa Blendea produkty vyrábajú?

Blendea SUPERGREENS aj SUPERPROTEIN sa vyrábajú v Slovinsku. Máme tam veľmi spoľahlivého dodávateľa, ktorý už 15 rokov vyrába vlastné produkty obsahujúce superpotraviny. Oslovili sme asi 100 rôznych výrobcov, od niektorých sme si vypýtali vzorky a zistili sme, že práve spomínaný výrobca v Slovinsku ich má vo veľmi vysokej kvalite. Keďže si oni i my potrpíme v prvom rade na kvalitu, vedeli sme, že nadviažeme veľmi dobrú spoluprácu.

Smoothie so superproteinom

Aký veľký tím ľudí v Blendei pracuje?

Na Blendeu sa nás orientuje 5 na full time a 3 part time. Môj brat Matej rieši logistiku a nové produkty, ja mám na starosti strategické záležitosti, ciele, spolupráce. Naša marketingová manažérka Květka rieši influencerov v Čechách a na Slovensku. Veľmi pomohla značke, pretože ju dostala do povedomia množstva ľudí, čím by som sa jej chcel aj takto verejne poďakovať.

Ďalej máme v našom tíme Martičku, ktorá je copywriterka, píše články pre blog, robí researche. Heňo sa stará o zákazníkov, aby bol každý jeden spokojný. Sonička je grafička, robí infografiky, videá, Lukáš sa stará o obsahový plán blogu. A Livka nám rieši affiliate spolupráce.

Môžem si Blendeu kúpiť aj v kamennom obchode?

Momentálne sa orientujeme iba na internetový predaj. Na jednej strane to máme takto viac pod kontrolou a na druhej strane nie je úplne jednoduché dostať produkty do kamenných prevádzok. Jednoduchšia cesta pre nás je spustiť reklamu na internete ako ju dostať do obchodu, s ktorými síce komunikujeme, ale je to na dlhé lakte.

Čo ti prináša najväčšiu radosť z celého projektu?

Najväčšiu radosť mi prinášajú spokojní zákazníci, ktorým Blendea reálne pomohla. Dostávame rôzne hodnotenia od zákazníkov, ktorým Blendea pomohla s trávením, s pokožkou, rastom vlasov, nepociťujú cez deň únavu. Ja to vždy veľmi rád zdieľam aj na svojom súkromnom instagramovom profile. Pretože som najviac hrdý na to, že produkt, ktorý sme vymysleli, naozaj pomáha ľuďom.

Zaujímavé sú Blendea výzvy, ktoré prebiehajú na vašom instagramovom profile. Ktorá bola v poslednom období úspešná?

Našou najväčšou kampaňou v roku 2018 bola Blendea výzva #pijuzelenou. Vďaka zapojeniu našich ambasádorov a influencerov sa k nám pridalo veľké množstvo ľudí, ktorí na sebe každý deň pracovali.

Výzva mala dve hlavné úrovne. Každý deň hecovala fanúšikov dlhodobo piť SUPERGREENS a v druhej rovine sme každý deň pracovali na svojom lepšom JA. Na každý deň boli pripravené “minivýzvy”, vďaka ktorým človek na sebe pracoval v mnohých ohľadoch - zdravý životný štýl, návyky, triedenie odpadu a pod. Kampaň hodnotím ako úspešnú podľa celkových objednávok - navýšili sa o celých 391 % oproti roku 2017.

Je Blendea liečivá, alebo je skôr príjemným doplnením bežného jedálnička?

Blendea je doplnok stravy a každý doplnok stravy by sa mal brať ako doplnenie bežného jedálnička. Preto ak sa ma niekto opýta, či môže užívať Blendeu na riešenie nejakého zdravotného problému, neodporúčam to. Na to slúžia lieky.

Myslím si ale, že reálne výsledky na sebe pocíti viac ako 90% ľudí. Pretože na zložení produktov sme s výrobcom pracovali niekoľko mesiacov tak, aby boli čo najúčinnejšie a najkvalitnejšie. Výsledky sa odrážajú od trávenia alebo od očisty tela, čo na seba viaže lepší spánok, krajšiu pleť, viac energie.

Peťo, ďakujeme veľmi pekne, že si nám priblížil zaujímavé pozadie a vízie značky Blendea. My želáme brandu len to najlepšie a veľa spokojných zákazníkov. 

Ak si chcete vyskúšať produkty na vlastnej koži, nájdete ich spolu so zložením, ich účinkami a ďalšími informáciami na stránke Blendea

Pridajte sa k fanúšikom na instagrame @blendea_sk či na facebooku ako Blendea SK. A nezabudnite sa inšpirovať chutnými receptamia mnohým iným na Youtubovom kanáli Blendea.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar