Recenzia: Ekologická tabuľa Kúzelné kreslenie šetrná k prírode i k očiam

Tabuľka Čarovné kreslenie
 • tabuľa na kreslenie
 • rozmer kresliacej plochy 194 x 288 mm
 • pre malých i veľkých
 • cena od 25 

Kreslenie je pre deti hrou, ale tiež aj formou komunikácie či prirodzenou činnosťou, prostredníctvom ktorej tí najmenší spoznávajú seba, ale aj okolitý svet.

Akékoľvek kreslenie, či už za pomoci farbičiek, pasteliek, vodových farieb alebo rôznych iných pomôcok, pozitívne pôsobí na vývoj dieťaťa i na jeho schopnosti a zručnosti. 

Pokiaľ vám teda doma rastie malý Picaso, podporte ho v jeho tvorivej činnosti. Jednou z možností, ako na to je aj špeciálna tabuľka Čarovné kreslenie, ktorá je šetrená nielen k očiam dieťaťa, ale aj k samotnej prírode. 

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako táto tabuľka funguje a ako sa s ňou deti dokážu zabaviť. 

Video

Tabuľka Čarovné kreslenie recenzie a skúsenosti

 Tabuľka Čarovné kreslenie: Objednávka, dodanie

Tabuľka Čarovné kreslenie k nám domov dorazila z eshopu Hravaskolka.sk. V tomto slovenskom eshope nájdete množstvo edukačných hračiek, ktorých úlohou je deti zabaviť, ale tiež aj vzdelávať a rozvíjať ich schopnosti. 

A že je to skutočne tak, sme sa neraz presvedčili aj my sami. Z eshopu sme si totižto objednali už niekoľkokrát a za každým sme boli spokojní nielen my, ale aj deti. Naše skúsenosti s hračkami z eshopu Hravaskolka.sk si môžete prečítať v recenzii edukačných hračiek pre deti do 4 rokov či v recenzii hračiek origami, superhlina a vykopávky z ľadovca

Poďme ale späť k tabuľke na kreslenie. 

Balík z eshopu Hravaskolka.sk sme mali doma hneď na druhý deň po objednaní. Rýchlosť dodania je teda expresná - v jeden deň objednáte a na ďalší deň sa už môžete tešiť z balíka.

Hneď čo sme tabuľku vybalili, ale nastalo sklamanie. Kresliť sa po nej totiž dalo, avšak nefungovalo tlačidlo na zmazanie, a to ani po výmene baterky. Dostali sme teda chybný kus a neostávalo nám nič iné, ako tabuľku reklamovať.

Našťastie celá reklamácia prebehla úplne hladko, stačil jeden email a hneď na druhý deň u nás kuriér vyzdvihol chybný kus a zároveň nám doniesol novú tabuľku. Rýchlosť dodania tovaru, ako aj vybavenie reklamácie, komunikácia eshopu a celkovo zákaznícky servis, tak hodnotím na jednotku s hviezdičkou. 🙂 

Nová tabuľka Čarovné kreslenie už fungovala tak, ako má a tak sme sa s nadšením pustili do testovania. 

Eshop Hravaskolka.sk skúsenosti

Tabuľka prišla dôkladne zabalená. 

Tablet na kreslenie pre deti recenzia

Testovali sme najväčšiu veľkosť L, ktorá ponuka kresliacu plochu vo veľkosti 194 x 288 mm.

 Naše prvé dojmy

Tabuľka čarovné kreslenie je dostupná v troch veľkostiach - S, M a L. My sme sa rozhodli pre najväčšiu tabuľku veľkosti L, ktorá ponúka plochu na kreslenie až 194 x 288 mm. 

Tabuľa má plastové vyhotovenie - je vyrobená z odolného, pružného a nezávadného plastu.  Na prvý pohľad nevyzerá práve najpevnejšie a spočiatku som mala obavy, či vydrží detské zaobchádzanie. Používame je však už niekoľko dní a zatiaľ všetko funguje.

Dizajn tabuľky je jednoduchý, neutrálny a nenájdete na nej nič navyše. V prednej časti sa nachádza kresliaca plocha, pod ňou tlačidlo slúžiace na zmazanie toho, čo na tabuľku nakreslíte. Toto tlačidlo je však potrebné úplne na začiatok používania odblokovať, a to pomocou zámku nachádzajúceho sa v zadnej časti tabuľky. Stačí ho iba presunúť na ikonu otvoreného zámku. 

V hornej časti sa nachádza otvor na pero i samotné kresliace pero, tzv. stylus, ktoré sa do tohto otvoru zasúva. Aby ste ho niekde nezapatrošili, odporúčam ho uviazať na šnúrku a využiť tak aj otvor v dolnej časti tabuľky. 

Úplne dolu na ráme tabuľky sa nachádza otvor na gombíkovú batériu (zdroj energie pre tlačidlo na mazanie), ktorá je už súčasťou balenia. 

Prvé zoznámenie sa s tabuľkou Čarovné kreslenie máme za sebou, hor sa na kreslenie. 

Ako funguje tabuľka Čarovné kreslenie

Tlačidlo na vymazanie kresliacej plochy. 

Tabuľka Čarovné kreslenie použitie

Tlačidlo na mazanie je najprv potrebné odblokovať presunutím zámku.

 Ako tabuľka funguje? 

Možnože ste sa už s podobnou tabuľkou na kreslenie stretli. Na trhu sú totiž veľmi obľúbenou variantov ku klasickému diáru a dostať ich aj ako grafické tablety, ktoré vo veľkom využívajú grafici či umelci. Tieto tablety na kreslenie zvyčajne ponúkajú pokročilé funkcie, ako napríklad prenos nakresleného obsahu na iné zariadenia. 

Tabuľka Čarovné kreslenie predstavuje jednoduchší variant. Primárne je síce určená pre deti, no môžu ju využívať aj dospelí, napríklad ako poznámkový blok. 

Ide o samostatné zariadenie, ktoré neumožňuje pripojenie k počítaču a teda ani prenos medzi zariadeniami. Možno ho používať ako digitálnu tabuľu, diár, zápisník či kresliacu tabuľu pre deti. Po tabuli sa dá v podstate kresliť hocičím, no najlepšou voľbou je priložené pero. 

To totiž funguje za pomoci magnetickej sily a tak je jeho používanie úplne jednoduché, a to aj pre menšie deti. Nie je nutné nejako zvlášť tlačiť, stačia iba jemné ťahy. 

Výhodou tejto kresliacej tabuľky je tiež to, že nie je podsvietená, nevyžaruje teda žiadne modré svetlo a je tak šetrná k očiam.

Má nízku spotrebu energie, batéria potrebná na fungovanie tlačidla vydrží približne dva roky, a to aj pri intenzívnom používaní tabuľky. 

Kreslenie s touto tabuľkou pomáha u detí rozvíjať jemnú motoriku, grafomotoriku, predstavivosť i kreativitu. A to všetko s ohľadom a šetrnosťou k ich zdraviu, ale i k prírode, keďže za pomoci tabuľky Čarovné kreslenie ušetríte hromadu papiera. 

Dotykové pero na kreslenie

Súčasťou je aj pero uložené v hornej časti tabuľky. 

Tabuľka Čarovné kreslenie recenzie

Pri kreslení stačí pero na tabuľku iba zľahka priložiť a jemne pohybovať. 

  Koľko stojí tabuľka Čarovné kreslenie?

Tabuľka Čarovné kreslenie sa aktuálne predáva za sumu 25 €, čo nie je málo. A to najmä v porovnaní s inými podobnými tabuľami, ktoré majú aj nejaké tie funkcie navyše. 

Na začiatok si však čarovné kreslenie môžete vyskúšať v menšej, lacnejšej verzii S, ktorá je dostupná za cenu 10 €, prípadne tabuľku veľkosti M, ktorá sa predáva za 13 €. 

Tablet na kreslenie pre deti recenzie

Výhody a nevýhody

Výhody

 • všestranné využitie - na kreslenie, písanie, poznámkový blok,...
 • nepodsvietená/bez žiarenia
 • šetrná k prírode
 • tlačidlo na vymazanie
 • rozvoj jemnej motoriky a grafomotoriky
 • podpora predstavivosti

Nevýhody

 • vyššia cena
 • nie práve najpevnejšie prevedenie
Čarovná tabuľka na kreslenie skúsenosti

 Naše celkové hodnotenie

Tabuľka Čarovné kreslenie je skvelou alternatívou k zošitom, večne rozhádzaným ceruzkám či nebodaj k pokresleným stenám. Prestavuje ekologické riešenie šetrné k prírode, ale aj k očiam a zdraviu, keďže nevyžaruje žiadne žiarenie.

Je vhodná pre deti, ale aj pre dospelých. Okrem kreslenia ju možno používať aj ako poznámkový blok či jednoduchý grafický tablet. 

Veľmi ľahko sa používa, stačia iba jemné pohyby perom po kresliacej ploche. Ak sa vám či vašej ratolesti pri tvorení niečo nepodarí, k dispozícii je tlačidlo na zmazanie, ktoré vymaže nakreslený obsah.

Ako nevýhodu vidím celkové prevedenie, ktoré nie je práve najpevnejšie a zatiaľ len ťažko povedať, čo všetko tabuľka v rukách detí vydrží a aká bude jej životnosť. Vzhľadom však na jej nie najnižšiu cenu cca 25 € mi ostáva dúfať, že to bude nejaký ten čas. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar