Tipy na originálne darčeky na výročie svadby, ktoré chytia za srdce

Darčeky na výročie svadby

Pre niekoho iba obyčajný deň, pre zamilovaných výročie, magický dátum, ktorý spojil dva doterajšie životy v jeden spoločný.

A je pritom úplne jedno, či máte za sebou rok spoločného života alebo si ako manželia tancujete životom už niekoľko krásnych rokov. Tento deň sa skrátka patrí osláviť. 

Nájdite si na seba čas. Otvorte fľašu dobrého vína. Vezmite svadobný fotoalbum a zaspomínajte si na jeden z najkrajších dní vášho života. To, že ste za tento deň skutočne vďační a vašu lásku si vážite, môžete dať najavo aj darčekom, ktorý chytí za srdce.

V dnešnom článku vám prinášame nápady na tie najkrajšie darčeky na výročie svadby. 

Výročia svadby: Bavlnená, papierová, kožená či kvetinová svadba, ...

Oslava výročia svadby je zvyk, ktorý vznikol už v stredoveku.

Rokmi jednotlivé výročia získali svoj prívlastok, ktorý sa odvíjal od toho, ako by sa partneri mali v manželstve cítiť a tiež od toho, čím sa navzájom zvykli obdarovávať. 

 • 1. rok - bavlnená svadba
 • 2. rok - papierová svadba
 • 3. rok - kožená svadba
 • 4. rok - kvetinová svadba
 • 5. rok - drevená svadba
 • 6. rok - železná svadba
 • 7. rok - vlnená svadba
 • 8. rok - bronzová svadba
 • 9. rok - hlinená svadba
 • 10. rok - cínová svadba
 • 11. rok - oceľová svadba
 • 12. rok - hodvábna svadba
 • 13. rok - čipkovaná svadba
 • 14. rok - slonovinová svadba
 • 15. rok - krištáľová svadba
 • 20. rok - porcelánová svadba
 • 25. rok - strieborná svadba
 • 30. rok - perlová svadba
 • 35. rok - korálová svadba
 • 40. rok - rubínová svadba
 • 45. rok - zafírová svadba
 • 50. rok - zlatá svadba
 • 55. rok - smaragdová svadba
 • 60. rok - diamantová svadba
 • 65. rok - kamenná svadba
 • 70. rok - platinová svadba
 • 75. rok - nebeská svadba
 • 80 a viac - multi platinová svadba

Tak napríklad na prvé výročie, nazývané tiež bavlnená svadba, si partneri dávali bavlnenú vreckovku.

Papierovú svadbu, teda druhé výročie, sa patrilo spoločne osláviť za stolom plným papierových dekorácií. 

Na tretie výročie - koženú svadbu, si manželia darovali odev alebo nejaký doplnok vyrobený z kože. 

Aj dnes sa môžete vybrať pri oslave výročia touto symbolickou cestou alebo môžete tiež staviť na originálny dar, ktorý vášmu partnerovi vezme dych. 


10 tipov na originálne darčeky na výročie svadby

Kytica, bonboniéra či veľký plyšový medveď. Klasika, ktorou sa na výročia či sviatok zamilovaných už tradične obdarovávame. 

Čo tak ale darovať niečo naozaj originálne? Niečo, čo bude s vami a s vašou láskou priamo prepojené a bude zároveň darom pre vás oboch?

Kniha Čo na tebe milujem

Kniha "Čo na tebe milujem" je nevšedným vyznaním lásky, ktoré vás premení na spisovateľku. Knihu je totižto potrebné dopísať a darovať vášmu manželovi.

Na 96 stranách nájdete množstvo otázok a doplňovačiek, vďaka ktorým si pripomeniete vaše zoznámenie i začiatky. Pospomínate si aj na spoločne strávené chvíle, výlety, dovolenky a všetky dobrodružstvá, ktoré ste spolu zažili. 

Okrem toho vám táto originálna kniha dáva skvelú príležitosť vyznať sa zo svojich citov. Vyjadriť to, čo si na vašom manželovi ceníte, ktoré jeho vlastnosti si vážite, prečo ho milujete. 

Knihu môžete doplniť aj o vaše fotografie či vlastné kresby. Vytvoríte tak jedinečné dielo, ktoré vám aj po spoločne strávených rokoch bude pripomínať všetko to krásne, čo ste spolu prežili. 

Kniha "Čo na tebe milujem" je horúcim adeptom na darček, ktorý dojme k slzám. 

Tabuľka INSPIO darček na výročie

Svoju lásku môžete vyznať i jedinečnou personalizovanou INSPIO tabuľkou, ktorá navyše u vás doma poslúži aj ako krásna dekorácia. 

Tabuľka je vyrobená z ľahučkého, no odolného, trvácneho materiálu Dibond™. S rozmermi 40x30 cm zaujme svoje čestné miesto na poličke alebo aj na stene. 

Jej výnimočnosť spočíva v tom, že si ju môžete dať vyrobiť presne podľa vašich predstáv. Vybrať si môžete vlastný text, motív, farbu motívu, pozadie, ilustračné obrázky alebo zvoliť vlastnú fotografiu. 

Vášho manžela či manželku tak obdarujete niečím osobným, čo ponesie príbeh vašej lásky. 

INSPIO má v ponuke množstvo personalizovaných tabuliek pre zamilovaných v rôznych vyhotoveniach - pre ženu, muža, pre budúcich manželov, s vyznaním, ale napríklad aj pre kamarátku, rodičov, starých rodičov či na prvé sväté prijímanie. 

NÁŠ TIP: Na INSPIO tabuľky sme sa pozreli aj u nás v redakcii. Ako sme s nimi boli spokojní? Ako vyzerajú naživo a aká je kvalita tlače? Pozrite si naše osobné skúsenosti.

Darček vlastná hviezda s menom

Nuž, nie každý môže povedať, že má na nebi hviezdu s vlastným menom. Vďaka sade "Pomenujte si hviezdu" to však už nie je nemožné. Touto sadou znesiete vášmu milovanému či milovanej kus neba priamo k nohám.

Sada obsahuje list, na ktorom sú uvedené súradnice vašej hviezdy, na základe ktorých ju ľahko nájdete na nebi. 

Následne pre hviezdu vyberte ľubovoľné meno a zaregistrujte ju online v medzinárodnom registri. Do 20. dní obdržíte certifikát, ktorý je potvrdením o tom, že vaša hviezda a jej meno boli uverejnené v The British Librar.

Vlastnou hviezdou na nebi zaručene dostanete každú romantickú dušu. 

Let balónom

Ak vaša láska rada lieta, doprajte jej netradičný dar - let balónom, ktorý bude zároveň darom aj pre vás. Na tento romantický zážitok určite tak skoro nezabudnete. 

Spoznajte vaše obľúbené miesto či mesto z výšky a pocíťte voľnosť v oblakoch. Je to úplne jednoduché.

Osobne, mailom či telefonicky si dohodnite termín vášho letu. V deň letu nafúknete balón spolu s pilotom a hor sa k oblakom.

Let trvá zvyčajne jednu hodinu, za ktorú preletíte cca 10 až 20 km (závisí od spoločnosti, ktorá vám tento zážitok sprostredkuje). 

My sme pre vás vybrali let balónom od adrop.sk, ktorý je ukončený slávnostným krstom a vy získate krstný list so šľachtickým titulom a menom. 

NÁŠ TIP: Lákajú vás zážitkové darčeky? Pripravili sme pre vás prehľad najobľúbenejších zážitkových darčekov na Slovensku, ktoré si získali už nejedno dobrodružné srdce. 

Wellness pobyt

Ak nie ste veľmi na vecné dary, trefou do čierneho môže byť wellness pobyt, počas ktorého zrelaxuje vaše telo i duša a vy budete mať čas len a len pre seba. 

Masáž, sauna, vírivka či bazén. Nechajte sa rozmaznávať a užívajte si plnými dúškami jeden druhého.

Rozhodnúť sa môžete pre wellness pobyt v niektorej z metropol nášho Slovenska, kde okrem oddychu okúsite aj atmosféru mesta.

Vybrať sa však môžete aj do našej očarujúcej prírody a užiť si tak ničím na nikým nerušený relax.

Tým, ktorým chýba cestovanie, zas odporúčame oprášiť svoje pasy a vybrať sa na výlet niekam za hranice. 

Romantická večera vo dvojici

Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. Pošteklite vaše chuťové poháriky na romantickej večeri v príjemnom prostredí vychytenej reštaurácie. 

Staviť môžete na klasickú večeru so slávnostnejším menu alebo vyskúšajte viacchodovú degustačnú večeru.

Práve romantická večera v deň výročia je zaužívaným zvykom mnohých manželských párov. Ak ste si tento zvyk doteraz neosvojili, určite tak urobte.

Počas večere si zaspomínajte na váš veľký deň. Darovať si môžete aj nejakú vecnú drobnosť, ktorá bude pre vás milou spomienkou na oslavu vášho výročia. 

Deka z fotiek

A opäť sme pri vecných darčekoch. Nie však pri takých tých obyčajných, ktoré odložíme niekde na poličku a tam budú zapadať prachom, ale pri takých, ktoré vyčarujú úsmev na tvári vždy, keď sa na ne pozriete. 

Jedným z nich aj fotodeka plná krásnych momentov, či už z vášho svadobného dňa alebo spoločného života. 

Vašu lásku táto personalizovaná deka nezohreje len na tele, ale zaručene aj na srdci. 

Deka z eshopu dekyzfotiek.sk je vyrobená z česaného fleecu, je mäkká a príjemná na dotyk. Fotky zachytené na deke sú vo veľmi dobrej kvalite, tlačené priamo na materiál a preto netreba mať obavy, že sa potlač praním poškodí. 

Deka je dostupná vo viacerých variantoch. Môžete si vybrať veľkosť, farbu, usporiadanie fotiek a pridať môžete aj vlastný text. 

Okrem fotodeky sú veľmi obľúbené aj iné predmety z vlastných fotografií, ako napríklad fotokniha či  fotohrnček.

NÁŠ TIP: Z eshopu dekyzfotiek.sk sme si objednali deku z vlastných fotografií, ktorú sme si sami vyskladali. Ako to prebiehalo a aký bol konečný výsledok? Prečítajte si našu recenziu

Šumivý sekt s 23 k zlatom

Tak výnimočná udalosť ako výročie vášho manželstva si nepochybne zaslúži i prípitok. A to nielen hocijaký, ale rovno zlatý. 

Österreich Gold sekt obsahuje 23 karátových lupeňov zlata. Je jedinečný nielen svojou farbou, ale tiež aj vôňou a chuťou. 

Doprajte si v tento deň kúsok luxusu.

Gary Chapman - Päť jazykov lásky

Ak ste vy alebo vaša polovička knihomoľ, siahnuť môžete aj po knihe "5 jazykov lásky".

Táto kniha je určená do rúk všetkým tým, ktoré chcú či v manželstve alebo v akomkoľvek partnerskom vzťahu prežívať skutočné porozumenie a naplnenie.

V tejto knihe spoznáte 5 základných jazykov lásky, teda 5 dôležitých oblastí, ktoré sú nevyhnuté pre fungovanie vzťahu. Naučíte sa, ako dávať, ale aj prijímať lásku.

Cieľom autora je naučiť vás komunikovať tým istým jazykom ako "hovorí" váš partner a tak dosiahnuť naplnené, dlhotrvajúce manželstvo. 

Erotická hra pre dospelých

Aj erotická hra môže byť vynikajúcim darčekom, a to bez ohľadu na to, či oslavujete prvé alebo aj desiate výročie. Intímne chvíle skrátka patria do každého vzťahu a sú akýmsi korením lásky.

Erotická hra "Fuck me" je hra so 6 sexuálnymi úlohami, ktorých riešenie prináša nielen vzrušenie, ale aj zábavu. 

Súčasťou hry sú okrem zadania aj 2 erotické kocky s polohami, kamasutra karty, vibračný krúžok a tiež aj erekčný krúžok. 

Na výročie tiež môžete darovať rôzne iné sexy darčeky, ako napríklad zvodná spodná bielizeň, cukríková bielizeň na zjedenie či knihu lásky

Na záver

Dajte vašej manželke či manželovi najavo, že vám na vzťahu záleží, a to aj po spoločne strávených rokoch a nezabudnite na vaše výročie. 

Prajeme vám, nech máte vždy dôvod na oslavu tak nádherného citu, akým láska nepochybne je! 🙂  

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar