Bytové doplnky, ktoré oživia váš domov

Bytové doplnky

Každý rok na Vianoce alebo na Veľkú noc ozdobujeme tematicky svoje obydlia. Prečo by sme to však nemohli urobiť aj v priebehu roka? Napríklad pred letom alebo vlastne kedykoľvek? Ak si naše domovy zútulníme, nepochybne sa v nich budeme cítiť lepšie nielen my, ale aj naši hostia.

A ako na to? E-shopy ponúkajú množstvo dekorácií, ktoré nie sú určené len do interiéru, ale aj do záhrady a okolia vášho domu. Poďme sa teda na ne spoločne pozrieť. 

Koniec prázdnym nudným stenám

Na steny zívajúce prázdnotou sú najlepšou voľbou hodiny alebo obrazy. Je len na vás, či sa rozhodnete pre minimalistické nástenné hodiny alebo hodiny určené do konkrétnej miestnosti, napríklad do obývacej izby či kuchyne. Nezabudli sme ani na najmenších. V prípade, že by ste radi zútulnili aj izbičku vašich detí, na výber máte z veľkého množstva detských hodín. Tie okrem úlohy doplnku, môžu slúžiť aj ako vzdelávací nástroj. 

Ak však hodiny nie sú to, čo hľadáte, nezúfajte! Na veľkú prázdnu stenu sa hodia aj fototapety a dizajnové samolepiace dekorácie, ktoré dokážu oživiť nudné priestory. Vyberať si môžete spomedzi motívov rôznych metropol ako je Brooklyn alebo iné časti New Yorku. V prípade, že patríte medzi osoby utekajúce pred rušným mestom, určite sa vám zapáčia prírodné motívy.

Ak rozmýšľate nad tým, ako oživiť izbu vašej ratolesti, v sekcii fototapety nájdete taktiež pár vhodných produktov. Je jedno v akom veku sa vaše dieťa nachádza, pretože v ponuke sú motívy pre všetky vekové kategórie. Malým princeznám sa budú určite páčiť fototapety v ružovej farbe a vášnivým autičkárom motívy známej animovanej rozprávky Cars.

Medzi obľúbené produkty patria aj obrazy. Chýba vám vo vašej kuchyni príroda? Obraz na plátne s kaktusmi  alebo jemnou levanduľou  síce živé rastlinky nenahradí, no aspoň dodá kuchyni nenahraditeľné čaro a bezpochyby ju aj zútulní. 

Niečo na poličky

Ak vás trápi nadmerné množstvo nábytku, ktoré je prázdne, odporúčame kliknúť aj na kategóriu drobné bytové dekorácie, v ktorej okrem malých fontán a malých košíkov, nájdete mnoho zaujímavých vecí, ktoré sa vám rozhodne zídu.

Deň čo deň hľadáte svoje kľúče, pretože si neviete spomenúť, kde ste ich naposledy dali? Malá skrinka obsahuje až 6 kovových háčikov a je ideálnym doplnkom do chodby. Môžete sa spoľahnúť, že kľúče už viac hľadať nebudete.

V prípade, že patríte medzí zábudlivcov, jednoznačne sa vám zíde tabuľka na odkazy v štýle vintage, ktorá okrem 4 štipcov na uchytenie papierikov obsahuje aj 4 háčiky, ktoré môžete využiť napríklad na zavesenie kľúčov. Veľmi populárnymi sa v poslednej dobe stali lapače snov, ktorých úlohou je zachytávať zlé sny.

A čo so záhradou?

Niektoré predmety určené do záhrady majú nielen dekoratívnu úlohu, ale sú aj praktické. Napríklad sada dvoch solárnych lámp slúži k osvetleniu cesty alebo záhrady. Ak na lampy svieti slnko počas celého dňa, a nabijú sa úplne, vydržia svietiť aj 8 hodín nepretržite. Používanie je jednoduché, pretože jediné, čo je potrebné urobiť, je zapichnúť ich pevne do zeme.

Patríte k milovníkom rastlín, no neviete, kde štýlovo zasadiť svoje kvety? Kovový kvetináč nechá vďaka svojej jednoduchosti vyniknúť krásu kvetín a je dostupný vo viacerých veľkostiach.

Praktickým, a hlavne tradičným, pomocníkom sú aj klasické teplomery, vďaka ktorým budete vždy informovaní o aktuálnej teplote. 

Neviete ako dostať svoje deti z domu, od počítačov a telefónov? Skúste im na záhradu zaobstarať malý bazén alebo indiánsky stan, ktorý určite prebudí ich predstavivosť. Stavte sa, že ich ešte budete musieť ťahať domov.

Na záver niečo do kúpeľne

Aj kúpeľňa je súčasťou domu a zaslúži si, aby ste dbali aj na ňu. Veľmi dôležitým predmetom v tejto miestnosti sú protišmykové podložky, ktoré vám pri jednom zlom kroku dokážu zachrániť život. Ak nechcete riskovať pošmyknutie priamo vo vani, máme tu niečo aj pre vás! Čo poviete na kvetinky, ktoré zabránia pádu hneď po tom, čo ich nalepíte do vane alebo sprchového kútu?

Umývanie zubov nie je pre deti veľkou radosťou, tak čo tak im to trochu spestriť? Stojan na zubnú kefku v troch zvieracích prevedeniach má aj presýpacie hodiny, ktoré vášmu dieťaťu presne ukážu, ako dlho si má zúbky umývať.

S ktorými z vybraných doplnkov si oživíte váš domov? 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar