Najlepšie darčeky pre mamu: Čím ju potešiť?

Najlepšie darčeky pre mamu

Určite to sami dobre poznáte. Na otázku, aký dar by vašu maminu potešil k jej blížiacemu sa sviatku, dostanete vždy rovnako skromnú odpoveď - že si nemáte robiť starosti, hlavne, že prídete. A pritom je to práve vaša mamina, ktorá by si toho toľko zaslúžila, však?

Načerpajte inšpiráciu z našich tipov a potešte vašu mamičku niektorým z nasledujúcich darov. Poradíme vám tiež, na čo by ste pri výbere darčeka pre mamu mali myslieť.


Tabuľa na stenu pre mamu

cena od 29 €

Inspio tabuľka s poďakovaním je jedinečným personalizovaným darom, ktorý zaručene dojme každú maminu. 

Tabuľku si môžete dať vyrobiť presne podľa vašich požiadaviek - vybrať motív, farby, obrázok, nechať vpísať vlastný text a podpis.

Využiť tiež ale môžete už ponúkané šablóny, vďaka ktorým získate originálny dar pre mamu na Vianoce, narodeniny či Deň matiek. 

Vybrať si môžete variant so šnúrkou na zavesenie na stenu alebo bez šnúrky, na umiestnenie niekde na poličku. Tabuľka je vyrobená z vysokokvalitného odolného materiálu a tak bude skrášľovať stenu či poličku dlhé roky. 

2. Darček s vašimi fotografiami - fotokniha, fotohrnček, fotovankúš, ...

darček pre mamu - kniha, hrnček...

cena od 8,90 €

Pokiaľ chcete vašej mamine darovať naozaj originálny, osobný darček, siahnite po niektorom z populárnych fotodarčekov, teda predmetov s vlastnými fotografiami.

Kým kedysi to boli len vankúše a hrnčeky, dnes je už ponuka fotodarčekov viac ako široká. Vyberať môžete z kalendárov, obrazov, plagátov, tričiek, obalov na telefón či puzzle. A to všetko s vašimi vlastnými fotografiami. 

Stačí si vybrať konkrétny darček i fotografie, ktoré na ňom chcete mať, nahrať ich na stránke predajcu a tešiť sa na výsledok.

Pohľad na kalendár s vašimi spoločnými fotografiami maminu vždy zaručene zahreje na duši. Rovnako skvele jej bude chutiť aj káva či obľúbený čaj z takéhoto fotohrnčeka

Darčekový box pre hydratáciu pleti Anne Marie Borlind

cena od 72 €

Obdarujte mamu darčekovým boxom prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND pre komplexnú hydratáciu pleti. Obsahuje trojicu prípravkov, ktoré v pleti viažu dostatok vlhkosti. Výsledkom je svieži, mladistvý vzhľad pleti a posilnená kožná bariéra: 

  • osviežujúca čistiaca hyalurónová pena jemne, no dôkladne čistí a stabilizuje hydrolipidový plášť pokožky.
  • denný hydratačný krém sa stará o vyváženú vlhkosť, podporuje ochrannú bariéru pokožky,
  • dvojfázový hyalurónový shake patrí medzi trojicu najpredávanejších produktov, podporuje vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke a efektívne a dlhodobo ju zásobuje vlhkosťou.
Rodokmeň - strom života

cena od 18 €

Kniha Strom života našej rodiny je zaujímavou kronikou, vďaka ktorej možno zaznamenať rodokomeň a rodinnú históriu.

Kniha ponúka priestor až do piateho kolena a miesto pre každého člena rodiny, ku ktorému možno doplniť informácie z jeho života, rôzne spomienky, ale aj fotografie. 

Všetci rodinní príslušníci môžu do kroniky napísať odkaz a zanechať tak nejaké posolstvo pre nasledujúce generácie. 

Táto rodinná kniha môže byť skvelým darom pre každú maminku, ktorá si vo svojom srdci nosí aj tých, ktorí už nie sú s nami, ako aj všetky krásne spomienky na nich. 

Knihu zoženiete v eshope Babičkárstvo za cenu 18 €. 

5. Súprava hrncov Siguro s inteligentnými pokrievkami


cena od 92 €

Ak sa vaša mamka rada obracia v kuchyni, no riady v jej kuchynskej linke majú už čo to za sebou, potešte ju novou sadou riadu od značky Siguro.

Riad je vyrobený z z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a má nadčasový dizajn, ktorý vydrží roky. Set si možno zakúpiť v dvoch variantoch - 8 kusov riadu alebo 10 kusov (hrniec + pokrievka). Okrem toho, že je vyrobený z kvalitného a odolného materiálu, je tiež špeciálny tým, že jeho súčasťou sú inteligentné pokrievky s okrajmi umožňujúcimi cedenie. Manipulácia pri varení je tým oveľa jednoduchšia. 

Set obsahuje tie najčastejšie používané kúsky riadu pri varení. Nájdete tu rajnicu (1,5 l) a 3 druhy hrncov rôznej veľkosti (2,1 l; 3,5 l; 6,2 l). Súčasťou väčšej 10 dielnej súpravy je ešte hrniec s objemom 5,96 l 

Všetky riady je možné umývať v umývačke riadu, preto možno hovoriť o jednoduchej a rýchlej údržbe. Samozrejmosťou je pokrievka z tvrdeného skla testovaná proti nárazu. 

Kuchynský robot

Cena od 54,99 €

Ak je vaša maminka praktický typ, určite ocení aj nasledujúci darček.

Kuchynský robot ponúka celokovové prevody a výkon až 1400 W. Pracuje teda rýchlo a spoľahlivo. 

Má výbavu, ktorá môže svedomito konkurovať aj profesionálnym zariadeniam. Planetárny pohyb v kombinácii s miskou z nehrdzavejúcej ocele a ochranou proti pošpliechaniu zaistí poriadok a čistotu počas celej doby prevádzky. 

Ovládanie robota je jednoduché - za pomoci veľkého otočného gombíka možno zvoliť jednu zo 6 šiestich rýchlostí či pulznú funkciu. 

Súčasťou robota je aj príslušenstvo v podobe šľahača, háku na cesto a metličky. 

Remoska

Cena od 95 €

Ach, koľko nostalgie v jednom slove, však? 

Veru, Remoska bola v dobe socializmu hviezdou v domácnostiach mnohých gazdiniek, ktoré v nej s láskou deň čo deň piekli tie najlepšie dobroty. 

Možnože ešte má vaša mamka doma tento skvost, avšak v stave hodnom rovno niekam do múzea. Prekvapte ju Remoskou v novom šate, ktorá pečie rovnako dobre, ak nie lepšie, ako jej predchodkyňa.

Remoska je dostupná vo viacerých variantoch i veľkostiach - Remoska so sklom, bez skla, s objemom 2, ale aj 4 litre. 

NÁŠ TIP: Čo všetko možno v novej Remoske pripravovať? Ako sa obsluhuje a ako sa o ňu starať, aby slúžila čo najdlhšie? Dozviete sa v našej recenzii. 

Tefal domáca pekáreň

cena od 64 €

A v kuchyni ešte chvíľu zostaneme. Aj ďalší darček si totiž nájde svoje miesto práve tam. 

Domáca pekárnička je ideálnym darom pre gazdinky, ktoré si vždy naplno užívajú čas strávený v kuchyni. 

Pekárnička je primárne určená na prípravu chutného, voňavého, chrumkavého domáceho chleba, no poslúži napríklad aj na prípravu džemov. Využiť ju tiež možno ako pomocníka na hnietenie cesta. 

Do výbavy dostala až 12 programov i kopu užitočných funkcií, ako napríklad pozastavenie aktuálneho programu, odložený štart, udržiavanie teploty či pamäť pri výpadku elektriny. 

NÁŠ TIP: Nazrite aj do nášho veľkého výberu domácich pekární, v ktorom sa okrem iného dozviete aj to, na čo sa pri výbere tohto čoraz viac obľúbeného kuchynského pomocníka zamerať. 

Naparovač odevov Tefal

Cena od 105 €

Ďalším veľmi dobrým a užitočným darom do domácnosti môže byť aj naparovač odevov, ktorý dokáže odbremeniť od únavného žehlenia.

Naparovač Tefal sa veľmi ľahko používa. Je určený na vertikálne naparovanie. Stačí teda zavesiť tričko na vešiak a pohybmi hore dole naparovať. Použiť tiež možno vertikálnu opornú dosku, s ktorou sa naparovač dodáva. 

Parný výkon dosahuje hodnotu až 30g/min., teda poradí si aj s tými najnepoddajnejšími záhybmi na oblečení. 

Veľkým plusom je tiež to, že je vhodný na použitie na akýkoľvek druh látky, pokojne aj na hodváb. 

Tento naparovač si vaša mama určite zamiluje.

Kabelka

Cena od 40 €

Kabeliek nie je nikdy dosť. A to vám potvrdí každá žena, vrátane vašej mamky. Či už bude mať narodeniny, meniny alebo ju chcete potešiť na Deň matiek či na Vianoce, kabelka je vždy vhodným darom. 

Vyberajte podľa vkusu vašej maminy. Ak si nie ste istý, čiernou elegantnou klasikou nikdy nič nepokazíte.

Čierna kabelka značky 'Élodie' má dostatok miesta na všetko potrebné. K dispozícii je aj popruh na rameno, ktorý však možno odopnúť a kabelku nosiť len tak v ruke. 

Táto kabelka je ideálny darček pre všetky trendy mamy, ktoré sa chcú páčiť. 

Prípravok na kosti a kĺby Inca Collagen

cena od 54 €

Tie najdôležitejšie ženy v našich životoch možno potešiť i výživovým doplnkom, ktorý im pomôže cítiť sa dobre a zdravo, a tiež vyzerať lepšie. 

Jedným z takýchto doplnkov je aj populárny kolagén Inca Collagen. Ide o 100%-ný hydrolizovaný morský kolagén s nálepkou bio-aktívny, čo značí, že bol vyrobený tak, aby sa v ňom počas výroby zachovalo všetko dôležité. 

Pravidelné užívanie kolagénu viditeľne zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky. Pozitívne však pôsobí aj na zdravie kĺbov a pohybového aparátu. 

predplatné časopisu

cena od 8 €

Ak si vaša mama pravidelne kupuje svoj obľúbený časopis, jeho predplatením ju zaručene potešíte. 

Po tomto darčeku môžete siahnuť aj v prípade, že si nekupuje žiaden časopis, no je to napríklad vášnivá záhradkárka, vynikajúca kuchárka alebo miluje všetko, čo sa bývania týka. 

V ponuke je množstvo časopisov - Záhradkár, Dobré jedlo či Lepšie bývanie. A možnože vaša mamina bola niekedy veľkou fanúšičkou Slovenky.

Doprajte jej chvíle relaxu a nechajte ju zalistovať sa a začítať do riadkov svojho obľúbeného magazínu. 

13. Kniha

Pekáreň v Brooklyne

cena od 14 €

Nielen časopis, ale aj dobrá kniha môžu byť skvelým darčekom pre každú maminu, ktorá rada trávi voľné chvíle čítaním.

Aj pri výbere knihy by ste mali vsadiť na vkus a na to, čo má obdarovávaná osoba najradšej. Pri ženách sa oplatí staviť na romantiku, lásku, priateľstvo.

Knihy s názvom Pekáreň v Brooklyne rozpráva romantický príbeh o láske sklamanej Sophie, ktorá zistí, že lásku človek nájde v okamihu, keď ju najmenej hľadá. Príbeh dotvára úžasné prostredie pekárne v New Yorku.

Darovať však môžete aj iný žáner, napríklad kuchársku knihu, ak sa vaša mamina rada obracia v kuchyni, ale pokojne aj detektívku, pokiaľ je fanúšičkou napínavej literatúry.

Masáž

cena od 20 €

Z kategórie nehmotných darov môže byť skvelou voľbou darčekový poukaz na masáž, a to bez ohľadu na to, či vašu maminu trápi chrbát alebo behá ako srnka. 🙂 Masáž je predsa skvelým spôsobom ako uvoľniť a zrelaxovať telo.

Tento darček však predsa len odporúčame voliť iba v prípade, že ste si istý, že vaša mama do toho pôjde. Nie každému totiž masáž cudzími rukami vyhovuje. 

Alternatívou k tomuto darčeku môže byť poukaz na nejakú kozmetickú procedúru, pedikúru, manikúru či ku kaderníčke. 

žena-vo-wellness

cena od 80 €

A čo tak vašej mamine dopriať namiesto hodinky relaxu rovno celé dva dni? 

Wellness pobyt môže byť tiež skvelým spôsobom, ako obdarovať nielen mamu, ale aj otca, napríklad na výročie svadby. 

V ponuke je množstvo pobytov s rozličnými wellness procedúrami, vírivkou, bazénom a romantickou večerou.

Vyberať môžete i z destinácií, kam vaši rodičia zamieria. Zabodujete rozhodne Vysokými Tatrami či iným krásnym kútom nášho čarovného Slovenska, no príjemným spestrením môže byť aj malebný Krakov či romantická Praha.

Tlakomer Omron M3

cena od 44 €

Tlakomer by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Vysoký tlak sa totiž netýka iba chorých ľudí s príznakmi. Často ním môžu trpieť aj na oko zdraví ľudia a nemať o tom ani potuchu. 

Kvalitný a spoľahlivý tlakomer by mal v prvom rade merať krvný tlak čo najpresnejšie, no rozhodne nie je na škodu, ak meria aj srdcový tep. 

Súčasné tlakomery sú dnes už nenáročné na obsluhu - väčšina modelov je automatická, čo znamená nafúknutie manžety a začatie merania stlačením jediného tlačidlá. Namerané hodnoty sa následne zobrazia na displeji. 

Pravidelným meraním krvného tlaku možno získať prehľad o svojom zdraví a v prípade odchýlok mu venovať pozornosť. 

17. Tablet

Samsung Galaxy A8

Cena od 219 €

Tablet sa teší čoraz väčšej popularite aj medzi staršími ročníkmi. Má intuitívne ovládanie a široké možnosti využitia - či už na vzdelávanie, ale aj na zábavu.

Tablet značky Samsung vyniká na prvý pohľad štíhlou konštrukciou s uhlopriečkou displeja 10,5" palcov a nízkou hmotnosťou 508 gramov. Je ideálny na pozeranie videí, filmov či hranie hier. Spoľahlivý chod zabezpečuje 8 jadrový procesor. Interné úložisko ponúka miesto s veľkosťou až 64 GB. 

S týmto tabletom si vaša mama bude môcť prezerať recepty či byť s vami v kontakte prostredníctvom videohovoru či sociálnych sietí.

NÁŠ TIP: Ak sa neviete rozhodnúť v tom, aký tablet vybrať, veľmi radi vám to uľahčíme. Pripravili sme si pre vás recenziu Najlepších tabletov 2023, ktoré vynikajú svojimi vlastnosťami aj výkonom. 

Elixír Slovakia - čajová kazeta

Cena od 9 €

Milovníčku čajov poteší sada chutných bylinkových čajov.

Kazetu ELIXÍR - Slovakia AGROKARPATY tvorí 6 druhov bylinných čajov. Sú ideálne na zahriatie počas chladných dní, ale pokojne ich môžete popíjať celoročne. Čaje na imunitu, priedušky, nervy, ale i spánok či trávenie. Nájdete tu čaj so šípkou a rakytníkom, čučoriedkový s aróniou, tatranský čaj, pltnícky bylinný čaj, poľovnícky čaj a ďalšie. 

Zástera najlepšia maminka

cena od 8 €

Žiadnej pravej gazdinke nemôže chýbať ani zástera, avšak nie taká hocijaká, ale s trefným názvom. 

Zástera ochráni oblečenie pri príprave jedla a zároveň skrášli každú gazdinku.

Je vyrobená z bavlny, má nastaviteľnú dĺžku, zaväzovanie na páse a praktické náprsné vrecko. 

calvin-klein-parfumovaná voda

Cena od 36 €

A našich TOP 20 tipov na najlepšie darčeky pre mamy uzatvárame voňavým parfumom Calvin Klein Woman.

Ide o sviežu citrusovo-kvetinovú vôňu, pozostávajúcu z malín, ružového korenia a vône citrónu. Základ tvorí pižmo, ambroxan, kadidlo a céder. Vôňa je doplnená aj o ruže, kvety pomarančovníka a pivonky. 

Hodí sa každej silnej, nezávislej žene.


Ako vybrať ten správny dar pre mamu?

Pri výbere vhodného darčeka pre vašu mamu sa vopred zamyslite nad tým, čo má rada, čo ju teší, čomu sa venuje. Tak totiž zistíte smer, ktorým sa uberať.

Miluje kvety a v každom kúte jej domu to aj patrične vidieť? V tom prípade jej môžete kúpiť zaujímavý kvietok, ktorý vo svojej zbierke ešte nemá. Alebo je to vášnivá čitateľka? Potom vsaďte na dobrú knihu. Ak každú voľnú chvíľu vypeká alebo varí, voľba je jasná - nový kuchynský pomocník. 

Môžete však na to ísť aj prakticky a vybrať niečo, čo vaša mamina potrebuje. Možnože už jej stará rýchlovarná kanvica melie z posledného alebo obľúbený toustovač vypovedal službu.

Darovať jej môžete aj niečo, čo si ona sama pravidelne kupuje, či už je to obľúbený parfém alebo nejaká kozmetika. Nielenže ju tým potešíte, ale pomôžete jej ušetriť aj nejaké to euro. 

Ak si na materiálnych veciach nepotrpí, obdarujte ju darčekovým poukazom. Opäť môže ísť o niečo, čo reálne využíva, napríklad služby kaderníčky, pedikérky či kozmetičky.

Možností, čím vašu maminu obdarovať, je skutočne mnoho. Darček vždy vyberajte srdcom a daruje s láskou. To je základ úspechu obdarovávania. 

Veríme, že sa vám podarilo nájsť ten správny dar pre vašu milovanú mamičku. Pokiaľ nie, skúste nahliadnuť aj do nášho veľkého sprievodcu darčekmi pre ženy.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte komentár ku článku

avatar
Nesa
Komboš

a kludne aj nejaku plaketu v skle s rodinnym obrazkom. Podl amna to poteši každu mamičku

ewa
Komboš
ewa

Ja som skôr za jedinečnú rodinnú fotku nanesenú na kapa doske. Neskutočne sa mi páčia práve tie od fotoobrazyzplatna lebo sú ich farby živé a dynamické