Tipy na najlepšie darčeky pre učiteľku: Čím jej vyjadriť vďaku?

Tipy na darčeky pre učiteľku

Blížiaci sa deň učiteľov, koniec školského roka, ale aj narodeniny či meniny sú vždy vhodnou príležitosťou, ako sa pani učiteľkám poďakovať za všetko, čo pre naše ratolesti robia.

Kým klasikou v podobe kytice kvetín či sladkej bonboniéry nikdy nič nepokazíte, pani učiteľku možno potešiť aj iným, originálnejším darčekom.

Vyskúšajte niektorý z nasledujúcich15 tipov na tie najlepšie darčeky pre učiteľky.


Obraz na plátne anjel

Cena od 22 €

Anjeli sú stelesnením dobra, pomoci a ochrany. Presne tak, ako pre mnohých žiakov ich pani učiteľky. 

Krásny obraz anjela na plátne preto môže byť vynikajúcim darom, ako vyjadriť obľúbenej pani učiteľke vďaku a zároveň ju potešiť originálnym kúskom, ktorý bude krášliť jej domácnosť. 

Obraz sa hodí ako spoločný darček od celej triedy pri príležitosti ukončenia školského roka, ale aj ako narodeninový darček pre pani učiteľku. 

Je vytlačený na kvalitnom plátne vyrobenom zo 100%-nej bavlny a natiahnutý na odolných smrekových lištách. Moderná digitálna vodeodolná fototlač je zárukou sýtych farieb, ktoré nevyblednú ani po rokoch. 

Tento nádherný obraz je dostupný v troch veľkostiach - 20 x 30 cm, 30 x 50 cm a 40 x 60 cm. 

Tabuľka pre pani učiteľku

Cena od 29 €

Ak chcete darovať niečo osobné, máme pre vás tip v podobe pamätnej tabuľky INSPIO  pre najlepšiu pani učiteľku

Tabuľku je možné plne si prispôsobiť - vybrať pozadie, motív, zadať ľubovoľný text a zvoliť si niektorý z ponúkaných hlavných obrázkov, prípadne vlastnú spoločnú fotografiu s celou triedou. 

Rozmer tabuľky je 40 x 30 cm a je vyrobená z pevného a odolného materiálu dibond. 

Môže byť buď s dierkami určenými na špagát na zavesenie alebo aj bez dierok. 

Táto personalizovaná ďakovná tabuľka zaručene poteší každú pani učiteľku. 

NÁŠ TIP: Ako vyzerajú INSPIO tabuľky v skutočnosti? Pozrite si našu recenziu, kde nájdete reálne fotky tabuliek spolu s videom.

Fotoobraz

cena od 10 €

Skvelým personalizovaným darčekom je aj obraz so spoločnou fotkou celej triedy.

Tento darček je obzvlášť vhodný napríklad ako rozlúčkový darček deviatakov pre triednu učiteľku, vďaka ktorému bude mať krásnu spomienku na svojich žiakov. 

Obraz je dostupný vo viacerých veľkostiach - od menšieho rozmeru 30 x 20 cm až po veľký obraz s rozmerom 120 x 70 cm. 

Od veľkosť obrazu sa následne odvíja aj cena, ktorá začína na sume už od 10 €. 

Fotoobraz od FaxCOPY je vyrobený na kvalitnom plátne za pomoci tých najmodernejších technológií pre tlač. 

Hrnček pre učiteľku

cena od 12 €

Pre tých, ktorí chcú darovať svojej pani učiteľke niečo praktické, sme vybrali originálny hrnček

Nachádza sa na ňom milé poďakovanie, ktoré zaručene vyčarí úsmev na tvári. 

Hrnček má objem 330 ml a obľúbený čaj či káva v ňom budú chutiť lepšie ako v ktorejkoľvek inej šálke. 

Tento hrnček kúpite už za 12 € a darovať ho môžete učiteľke napríklad aj na narodeniny či koniec školského roka. 

Zápisník plný optimizmu

Cena od 8 €

Praktickým darom, ktorý ocení každá učiteľka je aj zápisník

Tento neobyčajný zápisník s názvom "Zápisník plný optimizmu" na svojich stránkach ukrýva až 100 nádherných citátov o kráse života a všetkom, čo prináša. 

Zápisník tiež ponúka priestor na zapisovanie kontaktov, adries, dôležitých stretnutí, ale aj svojich úspechov, cieľov či snov. 

Zápisník má tvrdú väzbu s krásnou pestrofarebnou potlačou. 

Digitálny fotorámik

cena od 64 €

A čo tak potešiť pani učiteľku nejakou vychytávkou? Napríklad aj digitálnym fotorámikom, ktorý dokáže prehrávať fotografie, ale dokonca aj videá a hudbu. 

Fotorámik je vybavený sedempalcovým displejom s vysokým rozlíšením 1024 × 600 pixelov. Samozrejmosťou sú i široké pozorovacie uhly a krásne jasné farby. 

Do fotorámika môžete vložiť pamäťovú kartu, na ktorú nahráte spoločne fotografie s pani učiteľkou zo spoločných školských výletov a rôznych akcií.

Na rámiku je možné nastaviť aj intervaly medzi postupným prehrávaním fotiek, videí či hudby.

Aj tento darček je z kategórie personalizovaných darov, ktoré môžete darovať celá trieda. 

Darčeková sada káv

cena od 34 €

Každá pani učiteľka potrebuje pravidelný prísun energie, aby vždy zvládala všetky úskalia učiteľského života s úsmevom na tvári a s elánom.

Ak aj vaša pani učiteľka začína prvú hodinu v škole vždy so šálkou kávy, obdarovať ju môžete aj degustačným balíčkom výberových kvalitných káv od RITUAL COFFEE.

Balíček obsahuje šesť druhov čerstvo pražených zrnkových káv s netradičnými chuťami pochádzajúcimi z rôznych kontinentov, či už z Južnej Ameriky, Brazílie, Afriky či z Karibskej oblasti. 

Každé balenie kávy má po 200 g. 

NÁŠ TIP: Zrnkové kávy RITUAL COFFEE sme vyskúšali aj u nás v redakcii. Nahliadnite do našej recenzie a zistite, ako nám chutili. 

Sada kvitnúcich čajov

Cena od 6 €

Ak si vaša pani učiteľka rada dopraje šálku čaju, obdarovať ju môžete i darčekovou sadou čajov. Avšak nielen takých hocijakých, ale takých, ktoré po zaliatí horúcou vodou nádherne rozkvitnú.

Čoraz viac populárnejšie kvitnúce čaje ulahodia nielen chuťovým pohárikom, ale i očiam. 

Dostupné sú vo forme guličiek vytvorených z usušených kvetov a lístkov, ktoré sa vo vode nádherne rozvinú.

Set kvitnúcich čajov obsahuje 4 druhy čajov s názvom Božská ľalia, Posvätné kvety, Vychádzajúce slnko a Rodinné šťastie. 

Čaje sú zabalené v zlatom darčekovom balení previazanom stuhou. 

Mix čokolád

cena od 10 €

Každá pani učiteľka si zaslúži i sladkú odmenu v podobe čokolády, ktorá v prípade potreby poslúži aj ako rýchla pomoc na nervy. 🙂 

Výberová čokoláda Lyra je dostupná v tube, v ktorej sa nachádzajú okrúhle čokoládové mandaly horkej i mliečnej chuti. 

Čokolády sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, vrátane kakaa Fino de Aroma. Obsahujú tiež scukornateľné lupene kvetov a sušené ovocie, ktoré vytvárajú neodolateľnú kombináciu chutí. 

Táto čokoláda ako prvá na Slovensku získala i prestíže ocenenie Great Taste (v roku 2014).

Vonná sviečka

Cena od 22 €

Vhodným darčekom pre pani učiteľku môže byť i vonná sviečka.  

Sviečka v tvare vázy od WoodWick dokonale prevonia každú miestnosť. Vďaka špeciálnemu drevenému prírodnému knôtu vydáva počas horenia jemný zvuk praskajúceho dreva, ktorý navodí upokojujúcu atmosféru a pocit útulnosti. 

Tento knôt však tiež v porovnaní s klasickým knôtom dokáže miestnosť rýchlejšie prevoňať a počas horenia na skle neusádzajú sadze. 

Sviečka má tiež drevené viečko, ktoré počas horenia poslúži ako podstavec, ktorý ochráni i nábytok. 

Bonboniéra pre učiteľku

cena od 15 €

Bonboniérou "100% najlepšia učiteľka na svete" zaiste zalichotíte každej pani učiteľke. 

Touto sladkou dobrotou dáte vašej učiteľke vedieť, že ju považujete za vzdelanú, sčítanú, nápaditú, kreatívnu, vtipnú, chápavú, spravodlivú a všetkými obľúbenú. 

A to ju určite nesmierne potešíte. 

Vankúš najlepšie pani učiteľka

cena od 20 €

A čo tak darovať vankúš s nápisom "Najlepšia pani učiteľka v celom vesmíre"

Vankúšik je vyrobený z na dotyk príjemného materiálu. Pozostáva z výplne - na výber je viacero voňavých druhov, napríklad pohánková, levanduľová či harmančeková a z potlačenej návliečky so zapínaním. 

V ponuke je štandardný rozmer vankúša 40 x 40 cm, ale i väčší rozmer 55 x 55 cm.

Vankúš je potlačený obojstranne.

Box s ružami a Raffaellom

cena od 100 €

Kvety a čokoláda skrátka idú k sebe a to vám dá za pravdu každá žena. Vyčarujte touto obľúbenou kombináciou vašej pani učiteľke úsmev na tvári. 

Darovať ich môžete aj v krásnom boxe previazanom stuhou, ktorého jednu polovicu tvoria červené ruže a druhú polovicu bonbóny Raffaelo. 

Box má priemer 29,5 cm.

Lúčne kvety v plechovke

cena od 20 €

Lúčne kvety v plechovke predstavujú naozaj originálny spôsob, ako darovať kvietky učiteľke trochu netradične. 

Plechovka obsahuje zeminu a balíček semienok, ktorý je zmesou rôznych lúčnych kvietkov ako napríklad cínia, krásnoočko či astra. 

Semienka stačí posadiť do hliny, približne do hĺbky troch centimetrov, poliať a čakať a čakať, kým nezačnú vykúkať spod hliny. V tomto prípade platí, že trpezlivosť lúčne kvietky prináša. 🙂 

Tento milý pestovateľský darček určite poteší každú učiteľku, no obzvlášť vhodný je napríklad pre učiteľku prírodovedy či biológie. 

Dekorácia anjel pre učiteľku

cena od 13 €

Ak je pre vás vaša učiteľka anjelom, povedzte jej to touto nádhernou dekoráciou. 

Socha dlhovlasého anjela v bielych šatách a s bielou holubičkou v rukách je krásnym poďakovaním učiteľke, či už pri príležitosti ukončenia školského roka alebo aj na deň učiteľov. 

Anjel je vysoký 25 cm a vyrobený z polyresinu - teda z odolného, nerozbitného a trvanlivého materiálu. 


Ako vybrať darček pre učiteľku?

Výber darčeka pre učiteľku môže byť niekedy zložitý, a to najmä vtedy, ak to má byť niečo originálnejšie ako len čokoláda či kvietok. Existuje však mnoho možností, čím môžete potešiť aj tú vašu učiteľku. 

Pri hľadaní vhodného darčeka myslite v prvom rade na príležitosť. 

Na narodeniny či meniny poteší aj menšia drobnosť v podobe kvietku či sladkej odmeny, no v prípade, že končíte štúdium, či už na základnej alebo strednej škole, na pamiatku je vhodné darovať niečo osobnejšie - veľký obraz so spoločnou fotkou či fotoalbum s fotkami zachytávajúcimi tie najkrajšie spomienky. 

Pri výbere darčeka je dobré nechať priestor i vašej kreativite. Kreatívne darčeky, teda také, pri ktorých výbere či vytváraní zapojíte aj fantáziu, vždy zaručene potešia. 

Nebojte sa preto pustiť pokojne aj do výroby vlastného darčeka. Môže to byť napríklad album s odtlačkami rúk žiakov spolu s nejakou milou spomienkou na pani učiteľku alebo veľký vlastnoručne vyrobený strom so spoločnými fotografiami.  

Staviť môžete aj na špecifický darček súvisiaci s predmetom, ktorý obdarovávaná pani učiteľka vyučuje

Zemepisárku či geografku môžete potešiť napríklad glóbusom - či už skutočným alebo tortou v tvare glóbusu. Pani učiteľku vyučujúcu biológiu môžete obdarovať tematickým darčekom v podobe exotickej rastliny. 

Krokom vedľa však nemusia byť ani praktické darčeky, napríklad nové laserové ukazovátko či sada písacích potrieb. 

Vyhnúť by ste sa však mali darom ako alkohol, peniaze v obálke, oblečenie či parfumy a kozmetika.

Ešte stále hľadáte vhodný darček pre pani učiteľku? Skúste sa inšpirovať našim veľkým darčekovým sprievodcom, v ktorom nájdete množstvo tipov na darčeky pre ženy.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar