Recenzia: Magnetické podložky pre malých i veľkých

Magnetické podložky lerni skúsenosti

V súčasnej záplave moderných hračiek, ktorých je na trhu viac ako neúrekom, môže byť výber vhodnej hračky nočnou morou pre nejedného rodiča.

A to najmä vtedy, ak chcete vášmu dieťaťu darovať niečo zmysluplné. Niečo, čo neskončí po pár dňoch zabudnuté niekde v boxe medzi ostatnými hračkami, ale bude mať pre vašu ratolesť pridanú hodnotu v podobe rozvoja jeho zručností či schopností. 

Pokiaľ hľadáte práve takéto hračky, máme pre vás nie jeden, ale hneď tri tipy! V uplynulých dňoch sme totiž spolu s našimi najmenšími testovali čoraz viac populárnejšie magnetické podložky z eshopu Hravaskolka.sk. A zahrali sa nielen deti, ale aj my dospeláci. 🙂

Prečítajte si našu recenziu a zistite, v čom môže byť magnetická podložka prospešná nielen pre vaše dieťa, ale aj pre vás. 

Lerni magnetické podložky skúsenosti

Testovali sme tri magnetické podložky - MAXI, COLORDOTS a LOGIDOTS.

V súčasnosti nájdete v obchodoch viacero magnetických hračiek, ktoré na svoje fungovanie využívajú magnetické pole a jeho silu. 

K tým najznámejším patrí nepochybne zvuková magnetická tabuľka, do ktorej otvorov sa vkladajú zvieratká. Nemenej obľúbené sú aj rôzne magnetické tabule, vďaka ktorým sa deti môžu oddávať hre na školu.  

V poslednej dobe sa na trhu objavili magnetické podložky pre deti, s ktorými akoby sa vrece roztrhlo. Dostať v ich rôznych vyhotoveniach a určeniach. K nám sa na testovanie dostali tri typy magnetických podložiek, a to magnetická podložka MAXImagnetická podložka LOGIDOTS a magnetická podložka COLORDOTS.

Magnetické podložky k nám domov dorazili z eshopu Hravaskolka.sk. Z tohto eshopu sme vyskúšali už viacero hračiek - edukačné hračky ako pribíjacie tvary či guličku na maľovanie, ale tiež aj hry na rozvoj motoriky či predstavivosti - origamy, vykopávky z ľadovca i superhlinu.

A keďže zakaždým šlo o skvelé edukačné hračky, ktoré dieťaťu poskytli viac, ako len krátkodobú zábavku, očakávali sme veľa aj od magnetických podložiek. 

Naplnili naše očakávania?

Naše video

Naše skúsenosti s magnetickými podložkami LERNi

Magnetická podložka MAXI lerni skúsenosti
Magnetická podložka MAXI obsah balenia

Obsah balenia magnetickej podložky MAXI.

Pozrime sa najprv na magnetickú podložku na kreslenie MAXI, ktorá u nás doma zožala veľký úspech. 

Ide o podložku väčších rozmerov, ktorá malým, ale aj veľkým kreatívcom ponúka dostatok priestoru pre ich predstavivosť a fantáziu. 

Ako magnetická podložka MAXI funguje? 

Podložka v sebe ukrýva až 714 malých magnetických guličiek, za pomoci ktorých možno vytvoriť rôzne obrazce. Pre inšpiráciu sa v balení nachádza i 10 šablón.   

Neodmysliteľnou súčasťou podložky je magnetické pero, ktorým možno magnetické guličky vyťahovať cez malé otvory. Stačí iba priložiť pero ku dierke a hneď možno sledovať, ako sa gulička zjaví na podložke. Zatlačením gulička znova zmizne. Ak teda dieťa vytvorí niečo, čo sa mu nebude páčiť, jednoducho to vymaže a môže začať znova. 

Skvelé na tejto podložke je aj to, že z nej guličky nemôžu nikdy vypadnúť, ani pri obrátení. Vždy zostávajú vo vnútri. Táto magnetická podložka je preto vhodná aj pre deti už od troch rokov, keďže nehrozí riziko prehĺtnutia žiadnej malej časti. 

Vďaka magnetickej podložke MAXI sa deti zoznámia s jednou zo základných fyzikálnych vlastností a pochopia, ako magnetické pole a všetko s ním súvisiace funguje. Ide teda o vynikajúcu edukačnú hračku. Ale nielen to. 

Podložka rozvíja grafomotorické zručnosti, bez ktorých sa nezaobíde žiaden školák. Pomáha učiť a trénovať správne držanie pera, ale tiež aj pohyby dlaní. 

Okrem toho magnetická podložka podporuje aj predstavivosť detí pri tvorení ľubovoľných obrazov.

Magnetická podložka MAXI skúsenosti

Podložka má v sebe ukrytých 714 malých magnetických guličiek. 

Magnetická podložka MAXI šablóny

Súčasťou sú aj rozličné šablóny pre inšpiráciu. 

Hra pre malých i veľkých

Ak túto magnetickú podložku zaobstaráte vašim ratolestiam, mali by ste sa pripraviť na hluk 714 malých magnetických guličiek ukrytých v podložke, ktorý sa počas hrania s podložkou ozýva. 

Spočiatku sa to nezdá ako niečo hrozné, avšak pokiaľ vaše dieťa nepustí podložku z ruky po celý deň (tak ako sa to bolo u nás doma), môže sa stať, že večer budete mať chuť schovať ju niekde tak, aby ju už váš drobec nenašiel. 

Ak by k tomu náhodou došlo, skúste sa namiesto hľadania vhodnej skrýše s podložkou zahrať aj vy. Áno, čítate dobre. Z vlastnej skúsenosti vám môžem potvrdiť, že pri vyťahovaní guličiek sa výborne odreagujete a zrelaxujete.

Hranie s podložkou pôsobí antistresujúco a môže byť prospešné napríklad aj pre seniorov či po rôznych úrazoch na trénovanie jemnej motoriky. 

S touto magnetickou podložkou sa u nás doma zahrali všetci členovia domácnosti, bez ohľadu na vek. 

Skúsenosti magnetická podložka MAXI

Fungovanie tejto podložky je tak jednoduché, no aj napriek tomu pre deti fascinujúce. 

MAgnetická podložka MAXI skúsenosti

Podložka dokáže deti zabaviť na dlhé hodiny. 

Náš názor na magnetickú podložku na kreslenie MAXI

Magnetická podložka na kreslenie MAXI je ideálna hračka pre každé dieťa, dokonca aj pre také, ktoré len ťažko obsedí pri jednej aktivite dlhší čas. 

Vyťahovanie guličiek z podložky pomocou pera deti fascinuje a tak sa s nadšením znova a znova púšťajú do vytvárania nových obrazcov. Podložka môže poslúžiť aj pri učení sa čísel, písmen a tvarov.

Pozor však na to, ak máte doma viacero detí. Ľahko sa totiž môže strhnúť vojna o podložku. 

Výhody

 • veľký rozmer podložky
 • rozvíjanie motoriky i grafomotorických zručností
 • podpora tvorivosti
 • priložené šablóny
 • pre deti už od troch rokov
 • vhodná aj pre dospelých

Nevýhody

 • trochu hlučnejšia

Orientačná cena

27 €

Hodnotenie

Magnetická podložka COLORDOTS
Magnetická podložka COLORDOTS obsah balenia

Obsah balenia magnetickej podložky COLORDOTS.

Druhou vyskúšanou podložkou je magnetická podložka COLORDOTS plná farebných bodiek. Aj táto podložka je vhodná pre deti už od tretieho roku. 

Ako magnetická podložka COLORDOTS funguje?

Magnetická podložka COLORDTOS, rovnako ako prvá podložka, využíva silu magnetického poľa. V jej vnútri sa nachádza množstvo farebných bodiek, v ktorých sú ukryté magnety. 

Súčasťou podložky je aj magnetické pero, ktorým možno jednotlivé bodky premiestňovať po ploche podložky a vytvárať tak rôzne obrazy. 

Inšpirovať sa možno priloženými predlohami alebo svojou fantáziou. 

Ani pri tejto podložke sa netreba obávať, že by sa váš drobec dostal k bodkám. Tie sú totiž uväznené vo vnútri podložky, pod plastovým krytom. 

Magnetická podložka COLORDOTS skúsenosti

Farebné bodky sa nachádzajú pod plastovým krytom, ktorý nie je možné dať dolu. 

Ako fungujú magnetické podložky

Magnetické pero slúži na premiestňovanie bodiek po podložke. 

Výhody magnetickej podložky COLORDOTS

Magnetická podložka COLORDOTS môže byť pre vaše dieťa prospešná hneď z viacerých dôvodov. 

Je vnikajúcim spôsobom, ako podporiť jemné motoriku, ale aj grafomotoriku, ktorá je nesmierne dôležitá pre písomný prejav.

Držaním magnetického pera a prácou s ním dieťa trénuje zručnosti, ktoré neskôr dokáže naplno využiť v škole pri písaní. Nie je to však len o pere, ale aj o samotnej podložke, na ktorú sa učí vyvíjať primeraný tlak. 

Táto podložka môže vďaka farebným bodkám poslúžiť aj ako pomôcka pri učení farieb, ale aj písmen, čísel, tvarov, ... 

Magnetické podložky COLORDOTS

Šablóny, ktorými sa dieťa pri tvorení môže inšpirovať. 

Skúsenosti recenzie magnetická podložka

Hranie s magnetickou podložkou COLORDOTS.

Naše skúsenosti s magnetickou podložkou COLORDOTS

Magnetická podložka COLORDOTS si našich drobcov získala hneď na prvý pohľad. Pútavé rôznofarebné prevedenie nabáda k hravosti a kreativite. Stačí iba do ruky uchopiť pero a hor sa do tvorenia. 

Keď som sledovala, ako sa deti s podložkou hrajú, zostala som milo prekvapená. Totiž aj to najneposednejšie dieťa u nás doma sa s podložkou dokázalo hrať dlho a dokonca sa k nej po iných aktivitách chcelo vrátiť. 

Pri premiestňovaní bodiek som na jeho tvári pozorovala sústredenosť a dobrý pocit zo seba samého, za každým keď sa mu podarilo dostať bodku na správne miesto. 

Túto hru môžem odporučiť všetkým zúfalým maminám, ktoré hľadajú spôsob, ako svoje dieťa "prinútiť" zotrvať pri činnosti viac, ako len pár minút a zároveň ho niečo nové naučiť. 

Výhody

 • rozvíjanie jemnej motoriky
 • rozvíjanie grafomotorických zručností
 • aj ako edukačná pomôcka pri učení farieb, tvarov, čísel či písmen
 • pre deti už od troch rokov

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

25 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Pozrite si tiež 20 tipov na najlepšie hračky pre deti. Poradíme vám tiež, ako vybrať hračku pre dieťa podľa veku. 

Magnetická podložka LOGIDOTS
Magnetická podložka LOGIDOTS obsah hry

V balení tejto magnetickej podložky sa nachádzajú tabuľky s logickými úlohami. 

Posledná magnetická podložka, ktorú sme vyskúšali bola podložka LOGIDOTS. Už podľa názvu možno predpokladať, že táto hra poriadne precvičí mozgové závity dieťaťa, čo je aj pravda.

Pre koho je táto podložka vhodná a čo všetko môže vaše dieťa naučiť? 

Princíp fungovania magnetickej podložky LOGIDOTS

Magnetická podložka LOGIDOTS je v podstate rámik, v ktorého vnútri sú umiestnené farebné bodky s magnetom. Pomocou priloženého magnetického pera na šnúrke možno týmito bodkami pohybovať a premiestňovať ich. 

Nejde však len o také halabala premiestňovanie na ľubovoľné miesto. Súčasťou sady je totiž aj viacero logických úloh a zadaní, ktoré má drobec za pomoci podložky, pera a priloženej šablóny splniť. 

Táto podložka má preto na rozdiel od dvoch predchádzajúcich aj otvor na vkladanie šablóny s úlohou. 

Celkové vyhotovenie podložky je pevné, odolné a bez problémov vydrží aj náročnejšie zaobchádzanie. Je skvelá napríklad aj na krátenie chvíľ pri cestovaní. Dieťa si ju jednoducho položí na nohy a môže sa pustiť do riešenia úloh. 

Magnetická podložka LOGIDOTS skúsenosti

Magnetická podložka má odolné a pevné vyhotovenie. 

Magnetická podložka LOGIDOTS šablóny

V balení sa nachádzajú aj zadania s logickými úlohami. 

Logická hra, ktorá potrápi nielen malých

Táto magnetická podložka nielenže u detí podporuje jemnú motoriku, grafamotorické zručnosti i tvorivosť a kreativitu, ale pomáha rozvíjať i logické a matematické myslenie.  

To je nesmierne dôležité nielen pre dospelého človeka, ale aj pre dieťa. Detská pamäť si dokáže už v predškolskom veku zapamätať veľké množstvo informácií, čo rozhodne netreba podceňovať, ale práve naopak. 

Logická magnetická podložka ponúka viacero úloh, ktoré pomáhajú precvičiť farby, tvary, ale napríklad aj povolania či dennodenné aktivity a ich fungovanie. 

Magnetická podložka LOGIDOTS skúsenosti recenzie

Čo na magnetickú podložku LOGIDOTS hovoríme?

Táto magnetická podložka je ideálnou voľbou pre deti v predškolskom veku, ale aj pre prvákov, druhákov či tretiakov.

Nielenže ich, podobne ako predchádzajúce dve podložky, učí porozumieť fungovaniu magnetickej sily a magnetického poľa, ale trénuje aj ich pamäť a myslenie.

Pri tejto magnetickej podložke bude dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať vašu pomoc, o to väčšia však bude jeho radosť z pochvaly za každý vyriešený rébus. 

Výhody

 • podpora logického a matematického myslenia
 • rozvíjanie grafomotorických zručností
 • pochopenie fungovania magnetického poľa
 • logické úlohy
 • odolné, pevné prevedenie - ideálna na cesty

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

34 €

Hodnotenie

Skúsenosti s magnetickými podložkami

Prečo by ste vášmu dieťaťu mali zaobstarať magnetickú podložku? 

Pretože, magnetické podložky:

 • Rozvíjajú jemnú motoriku. 
 • Rozvíjajú grafomotorické zručnosti.
 • Podporujú u detí predstavivosť a kreativitu. 
 • Môžu pôsobiť aj antistresovo. 
 • Pomáhajú deťom porozumieť fungovaniu magnetického poľa a jeho sily. 
 • Sú pevné a vyrobené z odolných materiálov, ideálne na cesty. 
 • Magnetické podložky sú vhodné nielen pre deti, ale aj pre dospelých. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar