Recenzia: Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus
 • zvlhčovač vzduchu
 • 12 W
 • kapacita vlhkosti 60 ml/h
 • cena od 60 €

Možno ste to už aj vy postrehli. S príchodom chladnejšieho, jesenného počasia mnohých z nás začal trápiť upchatý nos, nepríjemný kašeľ či sťažené dýchanie. Uvažovali ste však niekedy nad tým, prečo je to tak? 

V jesennom a nastávajúcom zimnom období sa v našich príbytkoch nachádza veľmi nízka vlhkosť vzduchu. Práve suchý vzduch býva častou príčinou vyššie spomenutých zdravotných ťažkostí i rôznych alergií. Jedným zo spôsobov ako sa zbaviť suchého vzduchu vo vašej domácnosti je zaobstaranie si kvalitného zvlhčovača. 

Otestovali sme Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus

My sme testovali zvlhčovač Ambient Mist Rovus. Spĺňa prívlastok kvalitný? A ako funguje? Dozviete sa v našom hodnotení. 

Prvý dojem zo zvlhčovača Ambient Mist Rovus

Naše hodnotenie začíname tým, čo je viditeľné už na prvý pohľad, teda dizajn. Ten nás totiž zaujal hneď po vybalení zvlhčovača z krabice. 

Zvlhčovač púta pozornosť nenápadným, minimalistickým a zároveň elegantným dizajnom. Biele farebné prevedenie je univerzálne a vy tak nemusíte riešiť, či zvlhčovač zapadne do izby, do ktorej sa ho chystáte umiestniť. 

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus v krabici

Tento dizajnovo vydarený kúsok navyše vyzerá aj ako zaujímavá dekorácia, ktorá zútulni domov. Veľkým lákadlom je aj 7 farebných svetelných prevedení, ktoré je možné meniť v závislosti od vašej nálady. Vyberať môžete z bielej, oranžovej, červeno-ružovej, fialovej, či pár odtieňov modrej a tyrkysovej farby. 

Farebné podsvietenie zvlhčovača môžete meniť nielen v závislosti od vašej nálady, ale aj od aktuálneho obdobia. Hrejivá oranžová sa napríklad výborne hodí počas Vianoc, červenou zas dotvoríte atmosféru na Valentína. 

Výkon

Keďže zvlhčovač by rozhodne nemal len dobre vyzerať, ale najmä spoľahlivo plniť svoj účel, zaujímal nás aj jeho výkon. 

Výkon sa udáva vo Wattoch, pričom na trhu nájdete množstvo zvlhčovačov s výkonom pohybujúcim sa od cca 10 W až po približne 150 W. Tie najúspornejšie prístroje majú zároveň aj najnižší výkon, zatiaľ čo náročné zariadenia s predohrevom vody môžu disponovať výkonom až 150 W. 

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus príslušenstvo

Zvlhčovač Ambient Mist Rovus dostal do výbavy výkon s hodnotou 12 W, čo značí, že má naozaj nízku spotrebu elektrickej energie, a tak ho môžete ponechať v elektrickej zástrčke aj dlhodobo. 

Nemenej podstatná je aj kapacita vlhkosti, ktorá prezrádza koľko čistého vzduchu zariadenie dokáže vytvoriť v priebehu hodiny. Maximálny zvlhčovací výkon býva udávaný v mililitroch (ml/h). Nami testovaný zvlhčovač má výkon 60 ml/h, čo znamená, že sa hodí predovšetkým do menších izieb. 

Pokiaľ máte priestory s rozlohou väčšou ako 70 m², nebolo by na škodu siahnuť po dvoch zvlhčovačoch, aby ste dosiahli čo najlepšiu kvalitu vzduchu. 

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus recenzia

Zvlhčovač má minimalistický, no elegantný a nadčasový dizajn, ktorým zapadne do akéhokoľvek prostredia. 

Čo všetko zvlhčovač dokáže?

Ako sme už v úvode naznačili, zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus je viac ako len obyčajný zvlhčovač. Pokojne mu možno priradiť aj nálepku 3 v 1 a prívlastok multifunkčný.

A čo všetko teda dokáže?

Ambient Mist Rovus je vydareným spojením troch nasledovných produktov:

 • Zvlhčovač
 • Svetlo
 • Aróma difuzér

Poďme sa ale na ne pozrieť trochu detailnejšie. 

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus zmena farby

Zvlhčovač

Ako napovedá už aj samotný názov, Ambient Mist Rovus je predovšetkým zvlhčovač, ktorého primárnym účelom je zaistenie optimálnej vlhkosti v príbytku.

Možno ste to doteraz netušili, no doporučovaná vlhkosť v miestnostiach sa pohybuje v rozmedzí od 30 až po 50%. Práve v zimnom období zvykne vlhkosť vzduchu klesnúť veľakrát aj pod 20%. Takéto suché prostredie však negatívne vplýva na zdravie dospelých ľudí, no najviac ním trpia práve tí najmenší.

Pokiaľ teda máte malé deti, neodmysliteľnou súčasťou ich detskej izbičky by mal byť aj dobrý zvlhčovač vzduchu, ktorý ich odbremení od upchatého nosa, posmrkávania či škrabania v krku. Takto zdravšie prostredie dokonca dokáže zamedziť k vysychaniu drevených podláh či parkiet, nábytku a predlžiť tak jeho životnosť. Lepšie sa nebudete cítiť len vy, ale aj kvetiny v miestnosti. 

Navyše, v miestnostiach, ktoré majú vyššiu vlhkosť sa budete cítiť i teplejšie, teda ušetriť môžete aj na kúrení.  

Súčasťou zvlhčovača je nádržka na vodu s objemom 1,25 l, ktorá vám poskytne vzduch výbornej kvality po dobu približne 15 hodín. 

Aróma difuzér

Pre miestnosti, v ktorých sa zvykneme zdržiavať bývajú okrem suchého vzduchu často charakteristické aj rôzne pachy. Tento prístroj myslel aj na ne.

Súčasťou zvlhčovača Ambient Mist Rovus je zabudovaný aróma difuzér, ktorý zbaví miestnosť nepríjemných zápachov a naplní ju vôňou poľa vášho výberu. Stačí iba pridať pár kvapiek obľúbenej vône, pričom môžete použiť aj éterické oleje.

Musíme uznať, že difúzer funguje skutočne skvele a už v priebehu pár sekúnd po pridaní éterického oleja sme v miestnosti cítili príjemnú vôňu. 

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus diely

Svetlo

Do tretice všetko dobré. Aj takto možno označiť prítomnosť svetla pri tomto zvlhčovači. Nejde však len o nejaké obyčajné svetlo. Prístroj prostredníctvom vstavaného LED svetla umožňuje vybrať si jeden zo 7. farebných motívov, podľa vašej nálady i aktuálnej situácie. 

Vybrať si môžete z troch režimov, a to:

 • stála farba, 
 • meniace sa farby, ktoré plynule prechádzajú jedna do druhej
 • bez svetla.

Možností je naozaj veľa, stačí si iba vybrať. Veľkou výhodou je aj možnosť vypnutia svetla, ktorú oceníte najmä v prípade, že pri zaspávaní vyžadujete úplnú tmu. A keď sme už pri zaspávaní, mali by ste tiež vedieť, že tento prístroj sa vyznačuje veľmi nízkou hlučnosťou. Je naozaj tichý, vďaka čomu môžete zaspávať aj v jeho prítomnosti. Modré farebné prevedenie vám dokonca pomôže s uspávaním.

Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus

Vybrať si môžete z viacerých farebných prevedení, ktoré dokonale dotvoria atmosféru v miestnosti. 

Ako používať zvlhčovač Ambient Mist Rovus?

Ak už sa rozhodnete pre zvlhčovač Ambient Mist Rovus, mali by ste sa ho naučiť aj správne ovládať, aby ste predišli prípadnému sklamaniu z toho, že možno nefunguje práve tak, ako ste si predstavovali. 

V prvom rade by ste mali vedieť, že zvlhčovač vzduchu sa používa najmä v jesennom a zimnom období, kedy je vlhkosť v miestnostiach nízka. V lete používajte zvlhčovač iba v prípade ochorení dolných či horných dýchacích ciest, a to taktiež len krátkodobo. 

Na to, aby zvlhčovač plnil svoj účel na 100%, mali by ste používať v uzavretých priesotorch. A kde ho umiestniť? Najideálnejším miestom je zem. Neodporúčame umiestnenie na nábytok či v blízkosti okien a dverí, ktoré znižujú vlhkosť. 

Majte na pamäti tiež to, že optimálnu vlhkosť v obydlí dosiahnete pri nepretržitom zvlhčovaní. 

Technické parametre

Špecifikácia

Napätie

230 V

Príkon 

12 W

Objem zásobníka na vodu

1,25 l

Kapacita vlhkosti

60 ml/h

Výdrž na jednu naplnenú nádobku

cca 15 hodín

lightbulb-o

Náš tip: Vedeli ste, že na stránke topshop.sk si pri kúpe tohto zvlhčovača môžete predĺžiť záruku až o 3 roky?

Cena zvlhčovača Ambient Mist Rovus

Zapáčil sa vám tento zvlhčovač? V tom prípade si pripravte približne 60 €, čo je podľa nášho názoru vzhľadom na jeho funkčnosť, všestrannosť a celkový vzhľad primeraná cena. 

Výhody a nevýhody

Výhody

 • smile-o
  minimalistický, elegantný dizajn
 • smile-o
  ideálny aj ako dekorácia
 • smile-o
  3 v 1
 • smile-o
  zvlhčenie suchého vzduchu
 • smile-o
  prevovanie miestnosti
 • smile-o
  meniace sa svetlo
 • smile-o
  dotvorenie atmosféry
 • smile-o
  ideálny na relaxáciu
 • smile-o
  tichý chod

Nevýhody

 • frown-o
  vhodný pre menšie miestnosti
Zvlhčovač vzduchu Ambient Mist Rovus

Naše hodnotenie zvlhčovača Ambient Mist Rovus

odznak Náš tip

Zvlhčovač vzduchu Ambinet Mist Rovus si nájde svoje miesto v každej domácnosti. Má krásny, elegantný dizajn, vďaka ktorému je skvelou voľbou aj pre všetkých tých, ktorí si na výzore dajú záležať. Pôsobí ako dekorácia, a tak sa môže stať to, že ten kto vás navštívi v ňom zvlhčovač jednoducho ani nespozná. 

Nielen vzhľad ale aj výkon zvlhčovača je viac ako výborný. Vzduch v miestnosti bol pri našom testovaní citeľne lepší a kvalitnejší. Pri dlhodobejšom používaní môžete očakávať postupné odznievanie nepríjemných zdravotných problémov vyplývajúcich zo suchého vzduchu. 

Zvlhčovač vám tiež dokonale poslúži ako relaxačná lampa meniaca farby, ktorá je v kombinácii s vonným difuzérom zárukou vytúženého relaxu a oddychu.

Počas nášho testovania sme boli so zvlhčovačom Ambinet Mist Rovus nadmieru spokojní, aj preto si v našom hodnotení vyslúžil až 4,5 hviezdičiek. Polovicu hviezdičky sme mu ubrali kvôli tomu, že je vhodný do menších miestností. Ak ale pri kúpe zohľadníte túto skutočnosť, zvlhčovač vás určite nesklame. Za nás ho môžeme len a len odporučiť.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok