Vianočné darčekové trendy pre rok 2017

Vianočné darčeky

Udalosť roka pre všetky vekové kategórie sa nezadržateľne blíži. Aj vás prepadla panika čo, komu a za koľko? 

Nasledujúce darčeky sú trendom týchto Vianoc!

Už dávno neplatí, že čím drahší dar, tým lepšie. Trendom súčasnosti sú darčeky, ktoré spĺňajú tri základné náležitosti:

  • Funkčnosť
  • Emóciu
  • Nenáročnosť

Čo to však znamená v praxi? 

Dôležité je vystihnúť podstatu obdarovaného. Svojich blízkych netreba zaťažovať zbytočnou pracnosťou. Domáca pekárnička je možno skvelá, no kúpa ingrediencií, čas a možnosti prípravy sú častokrát tak obmedzujúce, že odradia aj najväčších vyznávačoch správneho stravovania.

Tak isto, ak niekomu venujeme domáce zvieratko, musíme počítať s určitou náročnosťou na starostlivosť.

Druhým faktorom sú emócie. Nekupujte blízkym niečo len preto, že sa im to zíde. Správny dar musí vyvolať úsmev, nadšenie a spĺňať túžby.

Rovnako je dôležité zbytočne nepreceňovať, napríklad staršie ročníky. Smart zariadenia možno potešia vás, no u starších členov rodiny je učenie sa novým technológiám zložitejšie. Tým váš dar automaticky stráca funkčnosť.

Aby ste chyby z minuloročných Vianoc už neopakovali, skúste svojim blízkym zabezpečiť trendy tohto roka.

Náš tip: Chcete svojich najbližších prekvapiť zaujímavých darčekom? Pozrite si naše tipy na darčeky pre dospelých a darčeky pre deti.


Každú ženu vždy potešia kvety. Vianoce sú jediným sviatkom, kedy tento výrok neplatí. Čo ďalej? Zabudnite na spodné prádlo, to si každá žena rada zaobstará sama. Siahnite po niečom originálnejšom.

Handmade diár pre náročné

Už dávno neplatí, že muž je ten pracujúci a žena tá v domácnosti.

Biznis dámy idú do popredia, a preto ich neurazíte kvalitným koženým diárom, ideálne šitým na mieru.

Stačí poznať ich potreby a preferencie - na Slovensku je mnoho firiem, ktoré sa venujú práve vytváraniu zaujímavých diárov.

Dobrým kúskom je Motivačný diár alebo luxusný zápisník značky Paperblanks. Takýto dar vyčarí úsmev na tvári každej žene.

diáre značky Paperblanks

Diáre značky Paperblanks sú čoraz viac populárne.

dámske hodinky

Náramkové hodinky

Šperky sú out, na rad prichádzajú funkčné vychytávky.

Nejeden citát hovorí, že nič nepodčiarkne krásu ženy viac ako jej ruky, predovšetkým, ak ich zdobí skutočný hodinkový skvost.

Nemusí pritom striktne ísť o zlato, prípadne striebro.

Čoraz viac v móde prevládajú hodinky z rôznych materiálov, napríklad drevo, koža či satén.

Kávovar

Aj keď sa spojenie žena a kuchyňa snažíme vekmi odstrániť, vždy má pri výbere darčekov neodmysliteľné miesto.

Dôležité však je siahnuť po tom správnom. V tomto prípade to nebude multifunkčný smoothie maker, ale skôr klasika, ktorá pani domácej pomôže, ale ju aj nadchne.

Takouto kombináciou je zaručene kávovar. Ten by mal byť funkčný, šikovný a navyše aj pekne dizajnovo spracovaný. Ako príklad môžu poslúžiť kávovary Dolce Gusto.

kapsulový kávovar Tchibo Cafissimo LATTE

Zážitky s rodinou

Nič neupevní rodinné puto viac ako spoločné zážitky a spomienky a nič neurobí ženu šťastnou viac ako pevné rodinné puto.

Ak túžite po spokojnej rodinnej atmosfére, kupujte letenky na krátke výlety, tzv. city breaks, vstupy do hradov, zámkov alebo aquaparkov.

Pre odvážnejšie polovičky odporúčame let balónom a zoskok padákom.


Najťažším orieškom pre väčšinu žien je trafiť sa do vkusu svojho partnera. Ten väčšinou podľa jeho slov nič nepotrebuje a všetko si zaobstará sám.

Práve v takýchto momentoch je dôležité siahnuť skôr po niečom, čo muža chytí za srdce ako po hmotných statkoch. Tu je niekoľko možností:

Dron s kamerou

Dron

Vaše dovolenky už nikdy nebudú ako pred tým. Nechajte technické typy mužov venovať sa svojim záľubám. Dron je čoraz atraktívnejší nielen u nižších vekových kategórií.

V súčasnosti je na trhu niekoľko verzií s rôznymi funkciami a primárne ich odlišuje cena. Tá sa pohybuje od 30 eur vyššie, podľa technických parametrov. Mnoho typov dronov má v sebe zabudovanú kameru vďaka ktorej si svoj let môžu páni zdokumentovať.

fitness náramky pre športovcov

Fitness náramky

Zdravý štýl je trendom nielen u ženskej časti populácie. Čoraz častejšie sa behu či iným dychovým športom venujú aj muži.

Pre pravých športovcov sú preto ideálnym darom náramkové hodinky, ktoré merajú rôzne telesné aktivity. Opäť záleží na technickej vybavenosti hodiniek. Lacnejšie umožňujú merať kroky, drahšie fitness náramky dokážu sledovať fyzickú aktivitu počas celého dňa aj noci.

Tieto namerané hodnoty následne vyhodnocujú priamo v mobilných zariadeniach alebo tabletoch.

Seriál Narcos

DVD obľúbeného alebo neobjaveného seriálu

Nič nepoteší muža viac ako chvíľa pre seba. Tú si bude môcť vychutnať vďaka vianočnému darčeku v podobe seriálu. Po čom siahnuť?

Dobe Game of Thrones už odzvonilo, na rad prichádza Narcos. Ide o americký kriminálny seriál, nakrútený v Kolumbii, ktorý sleduje drogového kráľa Pabla Escobara.

Príbeh, scény a postavy nenechajú chladným ani jedného muža a vtiahnu do deja všetkých sledovateľov. 


Výroba piva

Know-how kurzy

Aj muži sa radi učia, no celkom inou cestou. Stačí trocha prelúskať webové stránky a nájdete skutočné zážitky stvorené pre mužov. Tu je výber tých najlepších:

1. kurz foodpairingu,

2. degustačný whisky kurz,

3. ako si vyrobiť vlastné pivo,

4. škola zvádzania a mnoho ďalších.

Okrem intenzívnych kurzov sú k dispozícii aj krátke prednášky, ochutnávky či vínne cesty, ktoré potešia každého fajnšmekera.


To, že vy svoj list Ježiškovi nepíšete neznamená, že k predvianočným prípravám nepatrí. Či už vaše deti ešte stále veria, alebo nie, takýto list môže poslúžiť ako dokonalá vôdzka. Pri týchto darčekových trendoch si nebudete musieť až tak siahnuť do vrecka.

Máša a medveď

Späť do čias minulých. Tak, ako minulé Vianoce kraľovala Elza a jej snehové kráľovstvo, tieto budú patriť známej ruskej postavičke a jej kamarátovi.

Od jej plyšových verzií, cez rozprávacie až po rôzne druhy puzzle či kociek - Máša a medveď sa stanú neoddeliteľnou súčasťou izby vášho dieťaťa. 

Okrem pozitíva so splneného detského priania si počas Vianoc tentoraz spomeniete na ruskú klasiku nielen vďaka Mráziku.

Máša a medveď
vnímavé hračky montessori

Montessori hračky

Že ste o tom ešte nepočuli? Čítajte ďalej. Návrat do minulosti prežijete tieto Vianoce s Mášou, ale aj s hračkami nášho detstva. Montessori hračky sú z dreva a prírodných materiálov, jasne štruktúrované a príjemné na dotyk.

Súčasným trendom sú drevené klasiky ako počítadlá, skladačky, klince a kladivká a mnoho, mnoho ďalších foriem.

Pridanou hodnotou týchto hračiek je často edukačný charakter. Týmto darčekom nepohrdnú predovšetkým mladšie ročníky.

interaktívne knihy pre deti

Interaktívna kniha

Píska to, svieti to, hýbe sa to - interaktívne knihy sú túto zimu číslo jeden. Sú skvelým darčekom najmä pre tie deti, ktoré majú problém zabaviť sa s klasickou ilustrovanou publikáciou.

Svojim vzhľadom zaujmú všetky vekové kategórie, od batoliat až po školákov.

Okrem rôznych materiálov sú skvelou formou aj knižky do ktorých môže dieťa písať, kresliť či ich dotvárať.

Monopoly Sk

Spoločenské hry

Kvôli stále rýchlejšiemu životnému tempu sa z regálov pomaličky vytrácajú staré dobré klasiky. To je aj prípad spoločenských hier, ktoré sú nahradené mobilnými zariadeniami a notebookmi. Tu mnoho rodičov robí chybu.

Stačí siahnuť po klasických hrách v modernom prevedení a vaše ratolesti budú šťastné za každú spoločnú chvíľu. Vyskúšajte napríklad Activity pre najmenších, Klobúčik, HOP! alebo spoločenskú hru SVET.

Pre staršie ročníky sú k dispozícii rôzne vedomostné kvízy, SCRABBLE či Investor.


Pre kreatívne a šialené duše

Vyššie uvedenými darčekmi určite nič nepokazíte, no ak máte v okolí niekoho, kto sa počas vianočnej sezóny vymyká normálu, je treba siahnuť po iných vychytávkach. Jednou z nich je aj hoverboard, elektrické približovadlo, ktoré sa ovláda pomocou presúvania vlastnej váhy alebo elektrické kolobežky, ktoré obdarovanému uľahčia presun z miesta na miesto.

Aj klasika sa dá poňať zaujímavo. Ponožky s motívom či farebnými vzormi sú túto zimu číslo jedna a sú skvelou alternatívou pre všetky vekové kategórie.

Pre ešte náročnejších sú k dispozícii predajne a elektronické obchody, ktoré sa špecializujú čisto na predaj ponožiek s kreatívnymi motívmi. Medzi najzaujímavejšie patria napríklad patriotské so slovenským vzorom, so zvieracím motívom či komiksové.

farebné ponožky

Štýlové, farebné ponožky sú tento rok hitom Vianoc.

Pre cestovateľov

audioknihy

Digitálne nomádstvo naberá na obrátkach a dostáva sa do popredia.

V prípade, že máte vo svojom okolí človeka, ktorého živí cestovanie, prípadne si iba viackrát do roka rád vychutnáva slnečné lúče za hranicami Slovenska, presúvanie sa z miesta na miesto mu urýchlia audioknihy. Vďaka nim sa cestovanie dopravnými prostriedkami bude zdať príjemnejšie. Audioknihy nemusia byť výlučne beletristického charakteru.

V súčasnosti sú populárne najmä cestopisy, motivačný literatúra či učenie sa nového jazyka. Okrem audiokníh je skvelým pomocníkom na cestách aj externá nabíjačka, GPS príslušenstvo alebo predplatné na offline mapy.


Náš tip: Hľadáte inšpiráciu na vianočný darček? Pozrite si našich 17 tipov na hity týchto Vianoc.

Neexistuje presný návod na kúpu správneho darčeka. Trendy sú udané jasne, no neplatia pre každého.

Predovšetkým v predvianočnom období však treba svojich blízkych počúvať a nápady na tie najlepšie darčeky prídu samé.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora