Nicelis  - recenzia a skúsenosti

nicelis titulná foto
 • výživový doplnok pre krásnu pleť, nechty a vlasy
 • český produkt s obsahom 23 aktívnych látok
 • 2 tabletky denne
 • cena od 24,50 

Starostlivosť o pleť, vlasy a nechty je pre mnohých z nás dôležitou súčasťou každodenného života. Všetci predsa chceme mať zdravé a krásne vlasy, jemnú a hydratovanú pleť a silné nechty.

Tieto časti tela sú pravidelne vystavované mnohým faktorom, ako napríklad slnečnému žiareniu, znečistenému ovzdušiu, nezdravej strave, stresu a nedostatku spánku. Všetky tieto faktory môžu viesť k rozličným problémom: suchá pleť, rozbité nechty či oslabené, lámavé vlasy.

Je preto dôležité venovať čas a energiu týmto oblastiam, aby sme sa vyhli problémom a zachovali si ich zdravý vzhľad. Okrem zdravotných výhod môže tiež starostlivosť o seba zlepšiť naše sebavedomie a sebaprijatie. Keď sa cítime dobre vo vlastnej koži, celý život sa zdá zrazu ľahší a optimistickejší.

A ako sa o ne môžeme starať? Okrem pravidelného čistenia,správnej hydratácie a ochranou pred UV žiarením by sme mali vyživovať naše telo aj zvnútra. Na trhu existuje množstvo produktov a výživových doplnkov, ktoré sľubujú riešenie týchto problémov.

V tejto recenzii sa budeme bližšie pozerať na jeden z nich – český výživový doplnok Nicelis. Budeme preskúmavať jeho zloženie, dávkovanie, výhody a nevýhody, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či je táto alternatíva pre vás vhodná a ako vám môže pomôcť v starostlivosti o vaše telo.

nicelis veľká krabička

 O produkte

Doplnok stravy Nicelis je produkt vyrábaný a certifikovaný v Českej republike. Výrobcom je overená a známa firma PRIMULUS, ktorá vyrába aj množstvo ďalších výživových doplnkov, napríklad produkty Primulus, Kloubus či Feminus. Zloženie všetkých výrobkov navrhujú výrobcovia sami.

V ich portfóliu môžete nájsť aj riešenia na nízky testosterón, problémy s kĺbmi, poškodenú pokožku a vlasy, problémy so spánkom a riešenia na negatívne príznaky menopauzy.

Účinky Nicelisu:

 • podpora vlasových folikul, rastu vlasov a ich objemu,
 • zabezpečenie potrebného prísunu kolagénu pre pleť,
 • zmiernenie vypadávania vlasov,
 • zníženie lámavosti nechtov a zlepšenie ich kvality,
 • zvýšenie pružnosti pleti a udržiavanie mladistvého vzhľadu.
nicelis otvorená krabička

Krabička Nicelis, v ktorej sú rozdelené a zabalené jednotlivé dávky. 

nicelis malá krabička

Vo vnútri sú uložené jednotlivé dávky tabletiek, všetky tri balenia vystačia na mesiac.

 Zloženie

Výživový doplnok Nicelis obsahuje kombináciu prírodných zložiek, ktoré majú pozitívny vplyv na rast a pevnosť vlasov, nechtov a pokožky.  Obsahuje až 23 rôznych druhov aktívnych látok, ktoré pôsobia zvnútra. 

Niektoré kľúčové látky, ktoré sa v tomto produkte nachádzajú, a ktoré nás zaujali sú napríklad:

 • Rybí kolagén

 • Vitamín B3

 • Biotín

 • Vitamín C

 • Zinok

 • Astaxantín

Rybí kolagén je jedným z najkvalitnejších a najúčinnejších druhov kolagénu používaných v kozmetike a výživových doplnkoch. Obsahuje aminokyseliny, ktoré sú dôležité pre tvorbu kolagénu, ale tiež pre tvorbu elastínu a iných zložiek, ktoré sú dôležité pre zdravie pokožky, vlasov a nechtov. Taktiež sa v ňom nachádza glycín, ktorý pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a zlepšuje elasticitu tkanív.

Vitamíny zo skupiny B sú ideálne pre rast vlasov. Prispievjú totiž k tvorbe červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík a potrebné živiny do pokožky hlavy a vlasových folikulov.

Vitamín C si zase skvele rozumie dokopy s kolagénom, ktorý iste určite ocení hlavne vaša pokožka. Ďalej pomôže so vstrebávaním železa a prispieva k ochrane buniek.

Zinok je dôležitý pre rast a opravu tkanív, vrátane vlasov a nechtov. Tiež podporuje zdravú pokožku a imunitný systém.

Produkt navyše obsahuje aj Astaxantín, čo je jeden z najsilnejších antioxidantov na trhu.  Prvok sa väčšinou nachádza v riasach, morských živočíchoch a niektorých rastlinách. Jeho silné protizápalové a antioxidačné účinky môžu pomôcť bojovať proti voľným radikálom a ochrániť bunky pred poškodením, čo môže viesť k lepšiemu vzhľadu a zdraviu vlasov, nechtov a pleti.

NÁŠ TIP: Prečítajte si aj článok o tom, na čo všetko vplýva minerálny prvok zinok a prečo by ste ho mali zaradiť do svojho jedálnička.

nicelis zloženie

Na obale nájdete uvedené všetky podstatné informácie o zložení výrobku aj o dávkovaní. 

 Balenie a dávkovanie

Nicelis disponuje skutočne pôsobivým a dizajnovým balením. Vo vnútri veľkej krabičky sa nachádzajú tri menšie krabičky, ktoré sú minimalistické a vzhľadovo veľmi príjemné. Môžete si so sebou zobrať len jednu krabičku, ktorá je spratnejšia a postačí vám na 10 dní (vo vnútri sa nachádza 20 tabletiek). Krabičky navyše robia tabletky nenápadnejšími, preto si ich môžete so sebou zobrať aj do priesvitnej kozmetickej taštičky bez toho, aby druhí videli, že so sebou nosíte lieky.

Keďže sú krabičky veľmi elegantné a vizuálne príťažlivé, môžu slúžiť aj ako darček pre blízkych, ktorým sa zíde takáto podpora zvnútra.

Nicelis sa odporúča užívať dvakrát denne, vždy jednu tabletu ráno a druhú večer buď počas jedle, alebo 10-15 minút po jedle. V prípade, že je pre vás jednoduchšie užívať obe tabletky naraz, môžete ich aj obe brať ráno.

My sme pri užívaní Nicelisu postrehli určité nedostatky pri nesprávnom postupe užitia. Jedenkrát po dobu testovania sme tabletku neužili spoločne s jedlom alebo po jedle, ale na prázdnejší žalúdok v čase obeda. Do pol hodiny sa dostavili nežiaduce účinky ako ťažoba na žalúdku či pocit slaboty (podobný stav, ako keď zoberiete na prázdny žalúdok zinok). Odporúčame preto nepodceniť spôsob užívania a brať tabletky vždy na plný žalúdok, aby sme sa vyhli možným vedľajším, nie veľmi príjemným účinkom.

Výrobcovia doplnku uvádzajú, že optimálne výsledky sa môžu dosiahnuť už po 3 mesiacoch pravidelného užívania Nicelisu. Výsledky však závisia od viacerých faktorov, ako sú genetika, strava a životný štýl, preto sa u niekoho môžu dostaviť skôr, zatiaľ čo iní si budú musieť na výsledok počkať dlhšie.

Je dôležité nezvyšovať dávkovanie Nicelisu nad odporúčané množstvo, pretože to môže spôsobiť vedľajšie účinky. V prípade tehotenstva, dojčenia alebo užívania iných liekov by sa malo pred užívaním výživového doplnku poradiť s lekárom alebo iným zdravotníckym pracovníkom.

nicelis malá krabička + vybraté lieky

Nicelis sa nachádza v troch malých dizajnových krabičkách, ktoré môžete so sebou nosiť aj jednotlivo. V jednej krabičke nájdete 20 tabletiek, ktoré vám vystačia na 10 dní.

tabletka_na_ruke

Tabletka je pomerne veľká, ale jednoducho sa prehĺta, keď ju zapijete dostatočným množstvom vody. 

 Cena

Doplnok Nicelis si môžete kúpiť na skúšku za 28 €, v tomto balení sa nachádza 60 tabletiek, ktoré vám tak vydržia po dobu 30 dní. Doručenie poskytuje výrobca Nicelisu zadarmo v rámci celého Slovenska.

Ak by ste sa rozhodli užívať Nicelis na pravidelnej báze, potom sa vám lepšie oplatí objednať si výhodnejšie mesačné predplatné za sumu 24,50 €. Toto predplatné môžete kedykoľvek zrušiť či pozastaviť. V balení sa taktiež nachádzajú tabletky na jeden mesiac.

Výhody a nevýhody doplnku Nicelis

Výhody

 • dizajnové minimalistické balenie
 • bez chute a zápachu
 • jednoduché užívanie
 • množstvo aktívnych látok
 • široké spektrum priaznivých účinkov na pokožku, vlasy i nechty

Nevýhody

 • výsledky vidno až po dlhšej dobe užívania
 • treba si dať pozor na správne užívanie spoločne s jedlom alebo po jedle, inak hrozia vedľajšie účinky

Skúsenosti užívateľov

„Tablety účinkujú pri pravidelnom a dlhodobom užívaní a dávkovaní. Pôsobia na pleť, vlasy aj nechty a ako bonus aj kĺby. Zloženie je prírodné, vitamíny, minerálne látky, bylinné a iné navzájom pôsobiace látky. Originálne balenie a obal. Mne však robilo problém ich prehltnúť, sú tvrdé a veľké aj po zapití po jednej som mala diskomfort pri užívaní. Ale aj napriek tomu odporúčam vyskúšať.“ Lucia

„Veľmi kvalitný výrobok, ktorý obsahuje všetko čo potrebujem ku krásnym vlasom, nechtom a pleti.“ Gabriela

„Podporuje rast nechtov, spevňuje vlasy, výsledky už počas prvého mesiaca.“ Eliška


nicelis otvorená krabička


 Naše hodnotenie

Na testovanie tohto produktu sme sa veľmi tešili, keďže sme už od výrobcu v minulosti vyskúšali výživu kĺbov Kloubus, a taktiež na prípravok pre ženy Feminus.

Výživový doplnok Nicelis sa javí ako ďalší kvalitný produkt z českej dielne zameraný na zlepšenie kvality vlasov, nechtov a pleti.

Produkt Nicelis má veľmi pekné a praktické balenie, ktoré umožňuje jeho jednoduché uchovanie a prenášanie. Zaujímalo nás však, či nejde len o krásny obal, ktorý predáva, ale či za vyššiu cenu stojí aj samotný produkt.

V skutočnosti však produkt ponúka pestré zloženie obsahujúce množstvo aktívnych látok a vitamínov, ktoré sú dôležité pre zdravie a krásu našich vlasov, nechtov a pleti. Kombinácia týchto látok môže pri dlhodobom užívaní priniesť želané výsledky. My sme ich účinky pocítiť naplno počas mesačného užívania naplno pocítiť nestihli, avšak zlepšenie vidím najmä na nechtoch, ktoré sa menej lámu a vyzerajú o čosi zdravšie.

Výživový doplnok Nicelis, ako každý iný výrobok, má však aj svoje nevýhody. Jeho užívanie vyžaduje dodržiavanie presného dávkovania, aby sa dosiahli požadované výsledky a predišlo sa prípadným vedľajším účinkom. Rozhodne tento výrobok nejedzte na lačný žalúdok, pretože vám to môže spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky. Ďalšou nevýhodou môže byť vyššia cena, ktorá je však adekvátna množstvu vitamínov a látok, ktoré sa v produkte nachádzajú.

Produkt sa dá kúpiť vo viacerých e-shopoch, môžete ho nájsť aj v niektorých lekárňach. Najlepšie je však objednať si ho priamo z oficiálnej stránky, kde nájdete aj podrobné informácie o produkte a získate doručenie zadarmo v rámci celého Slovenska.

Ak teda hľadáte výživový doplnok, ktorý môže pomôcť zlepšiť zdravie a krásu vašich vlasov, nechtov a pleti, a napokon aj celkovo zvýšiť vaše sebavedomie a prijatie, výrobok Nicelis by pre vás mohol byť dobrým riešením. Neváhajte a otestujte ho na vlastnej koži.

O autorovi

Lucia Baníková
 

Som mladá copywriterka z Banskej Bystrice, ktorá svoju vášeň k písaniu objavila už počas štúdia na vysokej škole. Po regionálnych médiách som sa rozhodla okúsiť marketingové vody a začala sa venovať tvorbe reklamných textov a článkov. Podieľala som sa na knihe Zdravo jem, šetriť viem a na množstve slovenských projektov, ako napríklad Farma Východná, SCONTO nábytok či Biotatry H&B.

Užitočné know-how rada premieňam na slová, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pre druhých.

Pridajte vašu recenziu

avatar