Blendea: Keď zdravo je zároveň i chutne! Recenzia

Blendea skúsenosti

Jesť zdravo dnes už ani zďaleka neznamená konzumovať stravu, pri ktorej sa vaše chuťové poháriky búria, hladovať alebo týrať sa inými podobnými spôsobmi. Práve naopak. Stravovať sa zdravo je v súčasnosti možné nielen chutne, ale aj s plným a spokojným bruchom.

Navyše, nemusí vás to stáť ani hotový majland. Zdravá strava totiž nie je tak drahý špás, ako si mnohí mylne myslia.

Dnes vám prinášame overené tipy na zdravé a chutné potraviny od značky Blendea, ktoré nezruinujú vašu peňaženku. 

Čo je Blendea a ako vznikla?

Blendea je značka, pod ktorou nájdete prémiové zmesi superpotravín, chutné a zdravé dobroty či nápoje, ktoré povzbudia nielen telo, ale i dušu.

Svetlo sveta uzrela v roku 2016, po tom, čo jeden z jej zakladateľov Peter Chodelka, okúsil počas ciest po Ázii silu superpotravín na vlastnej koži. Tie ho ohúrili natoľko, že sa rozhodol priniesť ich aj do našich končín a pomôcť tak tisíckam ľudí.

Ako to všetko začalo a aká dlhá cesta viedla k vytvoreniu značky Blendea, nám Peťo porozprával v zaujímavom rozhovore, v ktorom sa okrem iného dozviete napríklad aj to, ako originálny názov Blendea vznikol. 

Poďme ale späť k Blendea produktom. Od tejto značky sme už čo to vyskúšali. Začali sme Blendea prvotinou - unikátnou prémiovou zmesou štyroch superpotravín, ktorá podporuje imunitný systém, chráni organizmus pred voľnými radikálmi, detoxikuje.

Nasledoval rastlinný SUPERPOTEIN nabitý prírodnými zložkami a neskôr i prémiové zmesi superpotravín - Blendea SUPERCHILL, Blendea SUPERBEAUTY, Blendea SUPERBOOST a Blendea SUPERCOFFEE.

V uplynulých dňoch sme od Blendei testovali ďalšie, ešte takpovediac horúce novinky, a to energetické tyčinky, kokosový chia puding i puding s kúskami jabĺk a škorice, a tri druhy granoly - s kávou a vanilkou, s jablkami a vlašskými orechmi a s datľami a banánom. 

Aké zloženie majú tieto dobroty? Aké sú ich výživové hodnoty a vôbec, ako chutia? 

Eshop Blendea skúsenosti

Zásielka z eshopu Blendea.sk.

Skúsenosti Blendea

Z eshopu Blendea sme testovali CHIA pudingy, energetické tyčinky a granolu. 

Video


Recenzie Blendea produktov

1. Energetické tyčinky Blendea POWER BARS MIX - Iba z troch ingrediencií

Blendea energetické tyčinky skúsenosti
Blendea energetické tyčinky

Energetické tyčinky Blendea POWER BAR sú dostupné v štyroch prevedeniach - GREENS POWER BAR, BOOST POWER BAR, BEAUTY POWER BAR a COFFEE POWER BAR.

Sú výnimočné v tom, že pozostávajú iba z troch prírodných ingrediencií, a to datlí, vybraného druhu orechov a jednej z Blendea SUPER zmesi. 

BEAUTY POWER BAR

BEAUTY POWER BAR tyčinka skúsenosti
BEAUTY POWER BAR tyčinka zloženie

Pozrime sa najprv na môjho favorita BEAUTY POWER BAR. V tejto tyčinke nájdete datle v podiele 80%, ktoré sú zdrojom energie a vlákniny. Obsiahnutý kokos (15%) zabezpečuje prísun zdravých tukov. 

Treťou zložkou je zmes SUPERBEAUTY tvorená berries mixom. Tá je taktiež vynikajúcim zdrojom energie, no telo tiež zásobuje vitamínom C potrebným pre tvorbu kolagénu.

Tyčinka BEAUTY POWER BAR chutí vynikajúco. Datle jej dodávajú sladkosť, ktorej príjemne sekunduje jemná kyslosť mixu lesného ovocia. 

Beauty power bar tyčinka

GREENS POWER BAR

GREENS POWER BAR tyčinka skúsenosti
GREENS POWER BAR tyčinka zloženie

Ďalšia tyčinka GREENS POWER BAR je spojením nevšedných chutí. Základ tvoria datle s podielom 75%.

Z orechov tu majú svoje zastúpenie kešu orechy, ktoré sú veľmi dobrý zdroj zdravých tukov. Sú bohaté na vitamíny B, C, E a K i minerály mangán, železo či zinok.

Treťou zložkou tyčinky je zelená zmes Blendea SUPERGREENS nabitá energiou a schopnosťou podporiť nielen detoxikáciu tela, ale i imunitný systém.

Zmes SUPERGREENS obsahuje mätu priepornú a práve tú z tyčinky cítim. Ide o veľmi osviežujúce spojenie chutí.

Greens power bar tyčinka

COFFEE POWER BAR

COFFEE POWER BAR tyčinka skúsenosti
COFFEE POWER BAR tyčinka zloženie

Milovníkov kávy a všetkého kávového zaručene dostane tyčinka COFFEE POWER BAR. Aj tu sú základnou zložkou datle (75%), doplnené o vlašské orechy v podiele 20%.

Práve vlašské orechy sú obľúbené vďaka svojmu obsahu omega 3 a omega 6 mastných kyselín. Podporujú trávenie, ale aj plodnosť a zdravie srdca. 

V tyčinke sa ďalej nachádza aj zmes SUPERCOFFEE, ktorá dodá telu potrebnú energiu takmer na počkanie.

Chuťovo je tyčinka veľmi dobrá, taká horko-sladká. 

Coffee power bar tyčinka

BOOST POWER BAR

BOOST POWER BAR tyčinka recenzia
BOOST POWER BAR tyčinka zloženie

Posledná tyčinka BOOST POWER BAR pozostáva taktiež z datlí (75%). Druhú zložku tvoria obľúbené mandle, ktoré obsahujú nielen zdravé tuky, ale aj vitamín E, ktorý je známi svojimi antioxidačnými účinkami.

Tyčinku dotvára zmes SUPERBOOST, ktorá nakopne energiou.

Chuť tejto tyčinky je skutočne zaujímavá, cítiť v nej zázvor a je mierne štipľavá. Toto spojenie je ideálne pre tých, ktorí radi skúšajú nové, netradičné chute.

Boost power bar tyčinka

Čo je na Blendea energetických tyčinkách super?

Blendea energetické tyčinky sú skvelé v tom, že neobsahujú žiaden pridaný rafinovaný cukor, iba ten prirodzene sa vyskytujúci. Sú vyrobené z čisto prírodných surovín, bez lepku, bez palmového oleja a vhodné aj pre vegánov. 

Poslúžia ako vynikajúci zdroj energie kedykoľvek počas dňa, keď potrebujete dobiť baterky. 

Balenie a cena Blendea tyčiniek

Každá Blendea tyčinka je zabalená v peknom farebnom obale podľa obsiahnutej zmesi. 50 g balenie je tak akurát na rýchly, energetický snack. 

Cena za set týchto štyroch tyčiniek je aktuálne 8 €, t.j. 2 eurá na jednu tyčinku. V porovnaní s inými energetickými tyčinkami je to taký primer. Pretože na trhu nájdete i lacnejšie, ale samozrejme aj drahšie varianty.

Výhody

 • obsahuje iba 3 zložky
 • prírodné zloženie
 • bez pridaného cukru
 • bez lepku
 • vhodné pre vegánov
 • vynikajúci zdroj energie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

od 8 €

Hodnotenie

Každá miska je jedinečný a originálny unikát.

2. Blendea COCONUT CHIA PUDDING a APPLE PIE CHIA PUDDING - Vynikajúci zdroj vlákniny

Blendea CHIA puddingy skúsenosti

Blendea CHIA puddingy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí na raňajky milujú rôzne zdravé kaše. Dostupné sú v štyroch príchutiach - jablkový, s bobuľovitým ovocím, jablkovo-škoricový a kokosový.

My sme testovali dva pudingy, a to kokosový a puding s jablkom a škoricou. 

Blendea COCONUT CHIA PUDDING
Blendea COCONUT CHIA PUDDING skúsenosti
Blendea COCONUT CHIA PUDDING zloženie

Puding je skvelým zdrojom vlákniny a bielkovín. 

Blendea COCONUT CHIA PUDDING skúsenosti príprava

Príprava pudingu je rýchla a jednoduchá. 

Pozrime sa najprv na kokosový puding. Základ tvoria chia semienka, ktorým sú pripisované viaceré zdraviu prospešné účinky. Sú vynikajúcim zdrojom vápnika dôležitého pre kosti, ale dokážu tiež znižovať krvný tlak. Majú vysoký obsah bielkovín, ale i pre ľudské telo dôležitých aminokyselín.

V zložení sa ďalej nachádza sušené kokosové mlieko a kokosové chipsy. Pre kokos ako taký je typická jednak vynikajúca chuť či aróma, ale aj obsah priaznivých látok, ktoré náš organizmus potrebuje, ako železo, meď, selén, fosfor či horčík. 

Puding je doplnený o vlákninu z agáve, ktorá mu nielen dodáva sladkastú chuť, ale tiež pozitívne pôsobí na trávenie.

Blendea CHIA kokosový pudding má nielen kvalitné zloženie, ale aj skvelú, lahodnú chuť, ktorú môžete ešte viac doladiť napríklad pridaním škorice či ľubovoľnej zdravej dobroty. 

Blendea COCONUT CHIA PUDDIN chuť

V zmesi pudingu sa nachádzajú i kokosové chipsy.

kokosový chia puding blendea

Hotový kokosový CHIA pudding.

APPLE PIE CHIA PUDDING Blendea
APPLE PIE CHIA PUDDING Blendea skúsenosti
Blendea COCONUT CHIA PUDDING zloženie

Puding je bez lepku, bez cukru, vhodný aj pre vegánov. 

Druhý testovaný APPLE PIE CHIA PUDDING s kúskami jablka a škorice je priam stvorený na toto predvianočné obdobie. 🙂 Aj jeho hlavnou zložkou sú CHIA semienka, ktoré síce sami o sebe nemajú žiadnu chuť i vôňu, no vynikajú vysokým obsahom vlákniny, vápnika i omega 3 mastných kyselín.

V tomto pudingu je obsiahnutý aj ryžový nápoj, pre ktorý je charakteristická príjemná sladkastá chuť a tiež ryžový proteín rastlinného pôvodu ideálny aj pre vegánov. 

Kúsky jabĺk dodávajú pudingu skvelú chuť i vitamíny a rozpustnú vlákninu. Túto skvelú kombináciu podčiarkuje zmes aromatických korenín - cejlónskej škorice a perníkového korenia pozostávajúceho z anýzu, klinčeka, koriandru a kardamomu. 

APPLE PIE CHIA PUDDING chuť

Zmes na prípravu pudingu.

chia puding blendea príprava

Hotový chia puding s granolou na vrchu. 

Ako sa Blendea CHIA PUDDINGY pripravujú?

Pudingy pripravíte rýchlo a jednoducho. 

Jednu kopcovitú polievkovú lyžicu pudingu nasypte do uzatvárateľnej misky alebo pohára, zalejte 80 až 100 m mlieka a dôkladne premiešajte. Výslednú zmes nechajte odstáť v chladničke, po dobu aspoň dve hodiny, pokojne však aj celú noc. Nakoniec už iba ozdobte a môžete sa pustiť do maškrtenia.

Pri týchto pudingoch považujem za mínus takú tú lepkavú konzistenciu, ktorá je spôsobená práve chia semienkami. Tie totiž dokážu veľmi dobre absorbovať vodu, čím vzniká gélovitá látka.  


Čo je na Blendea puddingoch super?

Blendea CHIA pudingy sú veľmi dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny i omega 3 kyselín. Majú čisté, prírodné zloženie, sú bez akýchkoľvek konzervačných látok, bez lepku i laktózy a vhodné aj pre vegánov.


Balenie a cena

Pudingy sa predávajú v plechovkách s objemom 300 g, t. j. 12 porcií. Cena za jedno balene CHIA puddingu s jablkami a škoricou je 19,79 €. Kúpou dvoch balení však môžete ušetriť 1,60 € .

Cena za 300 gramové balenie CHIA puddingu COCONUT zaplatíte 14,69 €. V tomto prípade môžete kúpou dvoch balení súčasne ušetriť 1,59 €.

Výhody

 • vynikajúci zdroj vlákniny a bielkovín
 • zdroj omega 3
 • jednoduchá príprava
 • chuť

Nevýhody

 • lepkavá konzistencia

Orientačná cena

od 20 €/APPLE


od 15 €/ COCONUT

Hodnotenie

3. Blendea granola 

Blendea granola

Aj vy ste podľahli čaru granoly a jej bohatým možnostiam využitia v kuchyni? Verte, že v tom nie ste sami!

Granola je ideálna na raňajky, za sucha, s mliekom, ako posýpka na kaše, ale aj koláče, jogurty a mnoho ďalšieho. 

Blendea má v ponuke až 5 druhov, my sme vyskúšali 3 z nich - s kávou a vanilkous jablkami a vlašskými orechmi a s datľami a banánom

Blendea Caramel granola

Mojou obľúbenkyňou sa stala CARAMEL granola s datľami a banánom. Z čoho všetkého pozostáva?

V prvom rade sú to ovsené vločky bohaté na bielkoviny i vlákninu. Priaznivo vplývajú na trávenie a znižujú i cholesterol.

Datle sú zas zárukou lahodnej sladkastej chuti, ale pochváliť sa môžu i obsahom dôležitých vitamínov, ako A, B, E a K. O chuť sa stará i ryžový sirup, ktorý obsahuje významné minerály i vitamíny skupiny B. 

Chýbať nemôže ani superpotravina kokosový olej či škorica, ktorá reguluje hladinu cukru v krvi a podporuje trávenie.

V tejto granole sa nachádzajú i slnečnicové semienka mimoriadne prospešné pre srdce či kešu orechy bohaté na zdravé tuky. Sušené plátky banánov nielenže skvele chutia, ale pozitívne pôsobia aj na trávenie a činnosť srdca. 

CARAMEL GRANOLA zloženie

Granola obsahuje bezlepkové ovsené vločky. 

VANILLA LATTE GRANOLA zlozenie
VANILLA LATTE GRANOLA

Táto granola obsahuje mletú kávu, ktorá jej dáva netradičnú chuť. 

Vanilková granola s kávou je ideálna pre všetkých gurmánov. Spája v sebe lahodné chute vanilky a kávy.

Aj v nej nájdete bezlepkové ovsené vločky, kokosový olej a ryžový sirup. Okrem toho ďalej obsahuje i mletú kávu a vanilku Bourbon, ktoré granole dodávajú nádhernú, nezameniteľnú arómu.

V tejto granole nájdete aj mandľové lupienky, ktoré obsahujú zdraviu prospešné minerály, vitamíny, antioxidanty i bielkoviny a zdravé tuky.  

Blendea Vanilla LATTE granola
GINGERBREAD GRANOLA skúsenosti
GINGERBREAAD GRANOLA zloženie

Granola je doplnená o perníkové korenie, ktoré jej dodáva výnimočnú chuť. 

A v duchu hesla "to najlepšie na záver" tu máme poslednú testovanú granolu jablko a perník, ktorá pohladí úplne všetky zmysly. Mne osobne táto čarovná kombinácia pripomína Vianoce. Veď uznajte sami, vôňa škorice, jabĺk a perníka = čisté Vianoce. 

Aj v tejto granole sa nachádzajú bezlepkové ovsené vločky, ryžový sirup a kokosový olej. Nájdete tu však aj kúsky vlašských orechov, ktoré obsahujú vitamíny skupiny B, ale tiež E či K, antioxidanty i bielkoviny.

Svoje zastúpenie tu majú i ľanové semienka plné vitamínov i omega mastných kyselín.

Jablká sú vďaka svojmu obsahu vitamínov prospešné pre zdravie a granole tiež dodávajú vynikajúcu chuť. O to sa stará i perníkové korenie v kombinácii s morskou soľou. 

GINGERBREAD Blendea granola

V čom je Blendea granola super?

Granola od Blendei má kvalitné zloženie, ktoré tvoria nielen zdravé, ale i chutné suroviny. Samozrejmosťou je čisté, prírodné zloženie, bez akýchkoľvek konzervantov, bez lepku, bez palmového oleja a vhodné aj pre vegánov.

Chutia naozaj skvele a ja osobne sa ich neviem dojesť. Myslím, že som si našla novú závislosť. 🙂


Veľkosť balenia a cena

Granola je predávaná v balení s obsahom 300 g za sumu pohybujúcu sa okolo 8 €. 

Výhody

 • bez palmového oleja
 • bez lepku
 • bez rafinovaného cukru
 • vynikajúca chuť
 • lahodne chrumkavá
 • široké možnosti použitia

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

8 €

Hodnotenie

Moje celkové hodnotenie

Blendea produkty predstavujú skvelú cestu, ako sa stravovať zdravo, a to bez odriekania, hladovania či premáhania sa. 

Či už nami testované produkty, ale aj všetko ostatné, čo v eshope Blendea.sk nájdete, je postavené na kvalitnom zložení z tých najlepších prírodných ingrediencií. Žiaden rafinovaný cukor, žiadne konzervanty, umelé farbivá či iné pridané látky, ktoré v zdravej strave nemajú čo hľadať. 

Aj napriek čistému, prírodnému zloženiu chutia Blendea produkty vynikajúco a na svoje si pri nich príde skutočne každý, vrátane vegánov či tých, ktorí nemôžu konzumovať lepok či laktózu. 

Samozrejme, cenovo sa nemôžu rovnať potravinám v supermarketoch, tie sa ale zas na oplátku nemôžu svojim zložením rovnať kvalite Blendea produktov. 

Ja v tom mám jasno. Nebolo to prvýkrát a veruže ani posledný, čo som v eshope Blendea nakupovala. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar