Je DailyMix naozaj plnohodnotná náhrada jedla? - Recenzia

DailyMix
 • jedlo bez škodlivej chémie
 • 1125 g + príchute po 45 g
 • cena od 21 

Neviem ako vy, ale ja mám občas pocit, že pomerne veľká časť môjho života sa točí okolo jedla. Otázky typu: "Čo dnes budem variť na obed a čo budem variť zajtra?" sú na dennodennom poriadku.

Keď sa tak zamyslím nad tým, koľko času počas života strávime uvažovaním nad jedlom, nákupom potravín, prípravou, ale napríklad aj umývaním riadu, zdá sa mi to až absurdné. Lenže, jesť sa musí. 

Našťastie dnes už existuje množstvo kuchárskych kníh či jednoduchých, super rýchlych receptov na internete vhodných aj pre "lenivé" kuchárky či časovo vyťažených ľudí. Avšak, aj tie si vyžadujú nejaký ten čas a energiu.

Riešením ale môže byť jedlo novej generácie DailyMix, ktoré je hotové už do jednej minúty. My vám dnes prinášame naše skúsenosti s touto čoraz viac populárnou novinkou.

Recenzia a skúsenosti DailyMix

 O DailyMixe

DailyMix predstavuje nutrične vyvážené jedlo bohaté na proteíny, vitamíny, minerály a vlákninu, a to všetko za nízkeho glykemického indexu. Práve jedlá s nízkym glykemickým indexom môžu pôsobiť ako prevencia proti civilizačným ochoreniam, ale tiež prispievať aj ku kontrole a redukcii hmotnosti. Ich veľkým plusom je, že zvyšujú fyzickú výkonnosť a pomáhajú zaháňať hlad. 

DailyMix možno označiť za plnohodnotnú náhradu jedla, čo znamená, že si ho môžete dať na raňajky, obed, večeru, ale aj desiatu či olovrant - skrátka ním plne nahradiť jedno jedlo, bez toho, aby ste pociťovali hlad. Ponúka totiž výbornú energetickú hodnotu pre dostatok energie a nasýtenie.

Pozostáva z čistého neochuteného kokteilu vo forme prášku a viacerých príchutí na dochutenie. Aktuálne je k dostatiu 7 príchutí - banán, kokos, čokoláda, jahoda, vanilka, lesná zmes a káva.  

Čo prináša užívanie DailyMixu?

 • Pocit nasýtenia
 • Zvýšenie energie
 • Zlepšenie výkonu, fyzického i duševného
 • Zlepšenie a podpora trávenia

Za touto ešte pomerne horúcou novinkou stojí česká spoločnosť KetoMix, známa predovšetkým produktmi určenými pre ketogénnu diétu. Ide o overenú značku s množstvom spokojných zákazníkov, ktorá svoje produkty vyvíja za prísnych podmienok v súlade s certifikáciou HACCP a kontrolami Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie Českej republiky. 

Skúsenosti recenzia DailyMix

Zásielka od KetoMixu. 

DailyMix príchute

Testovali sme 6 príchutí. 

DailyMix shaker

Súčasťou zásielky bol aj šejker s praktickou integrovanou odmerkou. 

 Zloženie kokteilu DailyMix

Základ DailyMixu tvoria dva proteíny - srvátkový a sójový, ktoré v kombinácii s vlákninou, vitamínmi a minerálmi vytvárajú plnohodnotné jedlo. Poďme sa pozrieť na jednotlivé zložky detailnejšie. 

Srvátkový proteín

Srvátkový proteín je vysokokvalitný, mliečny proteín s vysokým obsahom dôležitých, zdraviu prospešných esenciálnych aminokyselín a BCAA.

Je populárny predovšetkým u športovcov, keďže sa podieľa na udržiavaní a raste svalovej hmoty. Okrem toho však pozitívne vplýva aj na zdravie a podľa viacerých štúdií tiež posilňuje imunitný systém či redukuje zápaly.

Sójový proteín

Sójový proteín obsahuje železo, vápnik, zinok a vlákninu. Pre ľudský organizmus je tiež výborným zdrojom bielkovín rastlinného pôvodu. 

Čakanková vláknina

Čakanková vláknina (inulín) je známa svojimi probiotickými účinkami a pozitívnym vplyvom na funkciu čriev. Podporuje činnosť srdca i pečene a znižuje tiež hladinu cukru v krvi. 

Má mierne sladkú chuť a preto je vhodná aj ako zdravá náhrada bieleho rafinovaného cukru. 

Ryžová múka

Ryžová múka obsahuje vysoký podiel bielkovín, komplexných sacharidov, vitamíny skupiny B, ale aj vápnik, horčík, mangán či selén. Má antioxidačné vlastnosti, veľmi dobre vplýva na trávenie a je prirodzene bezlepková.

Ryžová múka sa vyznačuje veľmi jemnou chuťou, ktorá DailyMixu dodáva ľahkosť a lahodnosť. 

Vitamíny

DailyMix je vitamínmi doslova nabitý. Vitamíny ako také sú pre ľudské telo nesmierne dôležité. Bez nich by neprebiehali žiadne životne dôležité biochemické procesy. Aj napriek tomuto faktu, si však väčšinu vitamínov telo nedokáže vytvoriť samo a tak je potrebné dodávať mu ich stravou. 

V kokteile DailyMix sú obsiahnuté tie najdôležitejšie vitamíny, ako C, A, D, E, K, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12.

Minerály

Minerály, podobne ako vitamíny, sú považované za dôležité látky, bez ktorých ľudské telo nemôže fungovať. V DailyMixe sa nachádzajú nasledovné minerály: horčík, fosfor, draslík, vápnik, jód, mangán, selén, zinok, železo, meď a chróm. 

V zložení sa ďalej nachádza aj maltodextrín, sušené mlieko, slnečnicový olej, guarová guma a oxid kremičitý. Všetky použité látky sú riadne povolené a pre ľudské telo a zdravie neškodné. 

Čo sa týka dochucovacej zmesi do kokteilu, jej základnou látkou je sušené mlieko. V zmesi sa tiež nachádza nezávadná protihrudkujúca látka oxid kremičitý i prírodná aróma. Pokiaľ vás zaujíma cukor, mali by ste vedieť, že zmesi sú dochutené cukralózou, teda náhradným sladidlom. Ostatné látky sa líšia v závislosti od konkrétnej príchute. 

Nižšie uvádzame podrobné zloženie a konkrétne výživové údaje získané z etikety produktu. 

DailyMix kokteil vitamíny
Kokteil DailyMix vitamíny

Obsah vitamínov v DailyMixe.

DailyMix kokteil výživové údaje

Výživové údaje na 100 g kokteilu. 

DailyMix príchute výživové údaje

Výživové údaje dochucovacej zmesi.  

DailyMix kokteil

 Užívanie

Predtým, než sa rozhodnete pre užívanie DailyMixu, mali by ste vedieť, pre koho tento produkt je, ale taktiež aj nie je určený. 

Pre koho je DailyMix vhodný?

 • Pre športovcov a aktívnych ľudí
 • Pre časovo vyťažených ľudí
 • Pre seniorov
 • Pre vegetariánov
 • Pre celiatikov
 • Pre ľudí držiacich redukčnú diétu

Pre koho Daily Mix nie je vhodný?

 • Pre osoby mladšie ako 18 rokov
 • Pre ľudí s intoleranciou na laktózu
 • Pre tehotné a dojčiace ženy

Príprava DailyMixu

Príprava DailyMixu je niečo, prečo si túto novinku od KetoMixu zaručene obľúbite. Netrvá totiž ani jednu minútu a v porovnaní s prípravou bežného jedla ide o množstvo ušetreného času i energie. 

Stačí naliať 350 ml pitnej vody do šejkru, pridať dve a pol odmerky kokteilovej zmesi a následne ešte pridať jednu čajovú lyžičku dochucovacej zmesi. Tú môžete, ale aj nemusíte pridať. Avšak, upozorňujem, bez pridanej príchute, si na nápoji veľmi nepochutnáte.

Výhodou je tiež to, že dochucovaciu zmes môžete pridávať podľa chuti, teda pokojne aj menej alebo viac, tak, ako to bude vyhovovať vám. Potom už iba stačí dôkladne premiešať a plnohodnotnú náhradu jedla v podobe kokteilu máte na svete. 

DailyMix kokteil príprava

Príprava DailyMixu je veľmi rýchla a jednoduchá. 

DailyMix príprava kokteilu
DailyMix kokteil príprava

Chuť možno upraviť pridaním väčšieho alebo menšieho množstva dochucovacej zmesi.

DailyMix príprava kokosového kokteilu
DailyMix kokosová príchuť skúsenosti

Po pridaní dochucovacej zmesi stačí iba poriadne pretrepať a kokteil je hotový. 

DailyMix čokoládový kokteil príprava
Čokoládový kokteil DailyMix skúsenosti

Príprava kokteilu s čokoládovou príchuťou. 

Čokoládový kokteil DailyMix

Pripravený kokteil má hustejšiu, krémovú konzistenciu.

 Moje skúsenosti s DailyMix

Od KetoMixu som už čo to vyskúšala - od omeliet, palaciniek, polievok, pudingov až po kaše, čokolády či proteínové tyčinky. Niečo mi chutilo viac, iné zas menej. Skúšala som aj KetoMix proteínový kokteil určený na užívanie počas držania ketogénnej diéty. Aj do neho, sa rovnako ako do kokteilu DailyMix, pridávali na dochutenie rôzne príchute. Na užívanie KetoMix kokteilu som si však akosi nemohla zvyknúť. Niektoré príchute mi prišli umelé a na pozadí som pociťovala nepríjemnú práškovú chuť. Aj preto som sa trochu obávala DailyMix kokteilu. Avšak zbytočne. 

Aj napriek tomu, že DailyMix kokteil sám o sebe nechutí nejako extra, pridaním dochucovacej zmesi získate lahodný a naozaj chutný nápoj, bez umelej chuti. Zo všetkých príchutí som si ja osobne najviac obľúbila banánovú (celkovo mám banány veľmi rada).

Namiešaný kokteil s pridanou príchuťou je tak akurát hustý, sladký a má príjemnú, zamatovú konzistenciu a lahodnú chuť. Zo všetkého najviac ma potešilo to, že jednotlivé príchute naozaj nie sú umelé alebo prehnane sladké, navyše, voňajú veľmi pekne, prirodzene.

Na DailyMixe mi učarovala jeho jednoduchá a rýchla príprava. Je ideálny na dni, kedy je toho veľa a nestíhate, no predsa potrebujete podať výkon, či už v práci, na tréningu alebo kdekoľvek inde, čo bez energie jednoducho nejde.  

DailyMix si možno pripraviť v podstate kdekoľvek. Aj keď, áno, viem, ťahať so sebou 1125 gramové balenie nemusí byť práve najkomfortnejšie. Kokteil si však možno pripraviť aj doma v predstihu a následne vziať so sebou v šejkri do práce, do mesta či kdekoľvek inde. Kokteil si zachová svoju chuť a čo mám odskúšané, nezmení svoju konzistenciu aj niekoľko hodín. 

DailyMix síce nekonzumujem pravidelne, resp. trikrát do dňa, bez akéhokoľvek iného jedla, skôr po ňom siaham vtedy, keď nemám čas vystávať pri sporáku, no aj tak na sebe pozorujem isté zmeny. Mám viac energie, moje trávenie sa upravilo a vymizol aj pocit večne nafúknutého brucha. Plusom je aj to, že tento kokteil má dokáže bez problémov nasýtiť, rovnako ako hlavné jedlo, aj na 4 až 5 hodín. 

DailyMix kokteil banánová príchuť

Banánová príchuť.

DailyMix kokteil príchuť lesné plody

Príchuť lesné plody. 

DailyMix príchuť jahoda

Kokteil s príchuťou jahody. 

DailyMix kokteil s príchuťou kávy

Príchuť káva.

 Cena

Náhrada jedla DailyMix je dostupná vo viacerých variantoch.

Jedno balenie DailyMix zmesi na kokteil, ktoré predstavuje 15 porcií sa predáva za sumu 21 €. Dostanete k nemu aj jednu príchuť zadarmo.  

V ponuke sú aj zvýhodnené balenia - dva kokteily Dailymix a dve príchute zadarmo alebo tri kokteily Dailymix a k tomu zadarmo tri príchute. Príchute si možno kúpiť aj zvlášť, za cenu 3,20 €/ks. 

Video

Výhody a nevýhody DailyMix

Výhody

 • lahodná chuť
 • krémová konzistencia
 • bez umelých látok
 • na výber z viacerých príchutí
 • plnohodnotná náhrada jedla
 • zvýšenie energie
 • pocit naplnenia
 • zlepšenie trávenia

Nevýhody

 • vyššia cena
 • pre niekoho môže byť príliš sladký


recenzia skúsenosti DailyMix

 Moje celkové hodnotenie

Nutrične vyvážená plnohodnotná náhrada jedla DailyMix je ďalším zaujímavým produktom od KetoMixu, ktorý osloví predovšetkým časovo vyťažených ľudí s ambíciou stravovať za zdravo. Jeho najväčším lákadlom je nenáročná, okamžitá príprava, bez dlhého vystávania pri sporáku. Stačí pridať do vody kokteilovú zmes, ochucovadlo a máte hotový kokteil, ktorý zasýti rovnako ako hlavné jedlo.

Takto pripravené DailyMix jedlo navyše obsahuje aj dôležité minerály, vitamíny, proteíny a vlákninu, a to všetko v takom pomere, že ho možno označiť za nutrične vyvážené. Veľmi dobre je na tom aj chuťovo, aj keď musím povedať, že pokiaľ nie ste fanúšikom sladkého, tento kokteil vám nemusí vyhovovať. Chuť a sladkosť však možno regulovať pridaním väčšieho, resp. menšieho množstva dochucovacej zmesi. 

Užívanie kokteilu nie je sprevádzané žiadnymi vedľajšími účinkami (pozor, kokteil nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu), práve naopak. Pozitívne vplýva na zlepšenie fyzického i mentálneho zdravia, zvyšuje energiu a jeho pravidelná konzumácia môže dopomôcť k zlepšeniu trávenia.

Za mňa môžem túto zaujímavú práškovú alternatívu klasického jedla len a len odporučiť. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar