Recenzia: Forfemina - najlepšie tabletky na odvodnenie? 

Forfemina prípravok na odvodnenie
 • zmes 4 prírodných zložiek
 • podpora detoxikácie a odvodnenia organizmu
 • cena od 8 € / 30 kapsúl

Voda je pre ľudské telo nesmierne dôležitá tekutina. Podieľa sa na mnohých chemických reakciách prebiehajúcich v našom tele, plní dôležitú úlohu pri prekrvovaní i pri termoregulácii, podporuje správnu činnosť srdca a zúčastňuje sa mnohých ďalších procesov, vďaka ktorým náš organizmus funguje.

Aby všetko klapalo tak, ako má, je veľmi dôležité, aby bolo v tele dostatok, ale zároveň nie prebytok vody.

V opačnom prípade vás totiž môže nemilo potrápiť nadmerné zadržiavanie vody, ktoré síce samo o sebe nie je životu nebezpečné, no je sprevádzané mnohými zdravotnými, ale aj estetickými problémami.

Spôsobov, ako bojovať s nadmerným zadržiavaním vody v tele je viacero - úprava životosprávy, terapia lymfodrenážou či špeciálne výživové doplnky. Jedným z tých najpopulárnejších je bezpochyby bylinný prípravok Forfemina

Čo všetko obsahuje, ako sa dávkuje, ale tiež to, či naozaj funguje, sa dozviete v tejto recenzii. 

Čo je to Forfemina a aké má účinky?

Forfemina je výživový doplnok s prírodným zložením, ktorý dostanete bez lekárskeho predpisu. 

Využíva sa predovšetkým pri nadmernom zadržiavaní vody v tele, pretože prispieva k odstraňovaniu prebytočnej vody z organizmu. Zároveň pomáha predchádzať opuchom dolných končatín, ktorými je často tento nepríjemný jav sprevádzaný. 

Doplnok výživy Forfemina tiež podporuje detoxikáciu organizmu. 

Forfemina alebo Forfemina Slim? Ktorú si vybrať?

Okrem prípravku Forfemina nájdete na trhu aj výživový doplnok Forfemina Slim. Aký je medzi nimi rozdiel?

Výživový doplnok Forfemina je určený primáne na zmierňovanie nepríjemných príznakov nadmerného zavodnenia i na podporu detoxikácie organizmu.

Doplnok Forfemina Slim neprispieva iba k odstraňovaniu prebytočnej vody z tela, ale je zameraný aj na kontrolu telesnej hmotnosti a podporuje tiež metabolizmus tukov.

Rozdiel je teda hlavne v účinkoch, ale tiež aj v zložení. Prípravok Forfemina Slim totiž na rozdiel od Forfeminy obsahuje aj extrakt z horkého pomaranča a extrakt z čierneho korenia, ktoré sa podieľajú na kontrole telesnej hmotnosti. 

NÁŠ TIP: Na trhu nájdete viacero tabletiek určených na zavodnený organizmus. Ktoré sú najúčinnejšie? Dozviete sa v našom hodnotení najlepších prípravkov na odvodnenie tela.

Poďme ale späť k prípravku Forfemina. Ako zistíte, že je vhodný práve pre vás a teda, že vaše telo trápi nadbytok vody?

Nadmerné zadržiavanie vody v tele: Príznaky

Nadmerné zadržiavanie vody v tele, zavodnenie organizmu či retencia je stav, kedy sa v dutinách, v tkanivách a v obehovom systéme organizmu hromadí voda. 

Máte podozrenie, že nadmerné zadržiavanie vody sa týka i vás? Toto sú príznaky, ktoré vám pomôžu odhaliť tento obťažný zdravotný a estetický problém.

 • Opuchnuté dolné končatiny, prípadne horné.
 • Opuchnutá tvár.
 • Nafúknuté brucho. 
 • Nadmerné potenie.

Za nadmerným zadržiavaním vody v tele môže stáť viacero príčin - nedostatok vitamínov, lieky, zlé fungovanie obličiek, pitie alkoholu a s ním súvisiaca dehydratácia, nadmerné solenie či vplyvy vonkajšieho prostredia. 

Nadmerné zadržiavanie vody v organizme príznaky

Veľmi častým príznakom toho, že sa telo neodvodňuje tak, ako má, sú opuchnuté nohy. 

Forfemina a jej zloženie

Forfemina je prírodný doplnok, čo znamená, že pozostáva iba z prírodných zložiek. Nájdete v nej:

 • extrakt z pŕhľavy,
 • brusnicový prášok, 
 • prášok z jablčného octu,
 • zinok.

Pozrime sa teraz na jednotlivé zložky zvlášť. 


Extrakt z pŕhľavy (50 mg) v jednej kapsule

Pŕhľava, známa tiež pod názvom žihľava, má na ľudské telo množstvo priaznivých účinkov. Často je vyhľadávaná kvôli svojej schopnosti prečisťovať telo, predovšetkým krv. 

Známa je však aj pre svoje močopudné účinky, teda podporuje vylučovanie, vďaka ktorému sa z tela dostávajú von aj toxíny. Tým napomáha k detoxu tela. 


Brusnicový prášok (80 mg v jednej kapsule)

V súvislosti s močovým ústrojenstvom je najznámejšou bylinou práve brusnica. Tá napomáha znižovať a odstraňovať patogénne baktérie v močovom ústrojenstve a pozitívne vplýva na celý močový systém.

Je veľmi nápomocná pri zápaloch a infekciách v tejto oblasti. 


Prášok z jablčného octu (50 mg v jednej kapsule)

Veľmi populárny je aj jablčný ocot. Ten obsahuje významnú zložku s názvom peptín, ktorý pomáha telu zbaviť sa toxických látok. S úpravou životosprávy a s dostatkom pohybu preto môže byť účinný aj pri snahe schudnúť.

Okrem toho jablčný ocot pomáha s prečisťovaním močových ciest i obličiek a podporuje tak vylučovanie vody z tela.


Zinok (12 mg v jednej kapsule)

V prípravku je zastúpený i minerál zinok, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, podporuje zdravie kostí a kĺbov a má tiež protizápalové účinky.

Účinky brusnice

Extrakt z brusnice je veľmi častou súčasťou prípravkov na močové ústrojenstvo.

Pre koho (nie) je Forfemina vhodná?

Výživový doplnok Forfemina je určený dospelým ľuďom, ktorých trápi zavodnenie organizmu. Nie je vhodný pre deti, ani dospievajúcu mládež.

Tehotné a dojčiace ženy by mali prípadné užívanie doplnku Forfemina konzultovať so svojim lekárom. 

Opatrnosť je rozhodne na mieste aj vtedy, ak máte nejaké ochorenie. Užívanie taktiež odporúčame konzultovať s lekárom.

Ako Forfeminu užívať? Dávkovanie a možné vedľajšie účinky

Užívanie prípravku Forfemina je jednoduché a pohodlné, keďže denne stačí užiť jednu kapsulu, ktorú je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. 

Forfemina je dostupná v balení po 30 kapsúl. Cena za jedno balenie sa zvykne pohybovať okolo sumy 9 €. 

Doplnok Forfemina je vo všeobecnosti dobre znášaný a nie sú vedené vedľajšie účinky súvisiace s jeho užívaním.

Na internetových fórach však nájdete viacero skúseností žien, ktoré počas užívania doplnku zaznamenali vedľajšie účinky v podobe trávicích ťažkostí, najčastejšie hnačky. To však môže súvisieť aj s alergiou na niektorú zložku v prípravku. 

Stretnúť sa môžete aj so skúsenosťami, kedy užívatelia zaznamenali búšenie srdca, zvýšené potenie či točenie hlavy. Podľa farmaceuta PharmDr. Pavel Krmenčík, Ph.D však ide o príznaky dehydratácie. 

Veľmi často totiž dochádza k tomu, že osoby, ktoré majú problém s nadmerným zadržiavaním vody v tele si mylne myslia, že nemusia piť toľko vody, ako za bežných okolností, keďže jej majú nadbytok. Opak je však pravdou. Aj pri odvodňovaní je nutné dodržiavať pitný režim, aby nedošlo k dehydratácii. 

Výhody a nevýhody prípravku Forfemina

Výhody

 • pomáha odstraňovať nadbytočnú vodu z tela
 • podporuje detoxikáciu organizmu
 • bojuje s príznakmi zavodneného tela
 • prírodné zloženie
 • jednoduché užívanie - iba jedna kapsula denne

Nevýhody

 • účinok nemusí byť u každého rovnaký

Skúsenosti užívateľov

O skúsenostiach používateľov s výživovým doplnkom Forfemina sme už čo to načrtli. Väčšina užívateľov je s prípravkom spokojná a pomohol im s odvodnením organizmu.

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať najprínosnejšie pozitívne recenzie.

"Kupuji již třetí balení otoky prstů na rukou se zmírnily, při pravidelném užívání bez otoku." Overený zákazník, Heureka.cz

"Beru už 2 balení a jsem nadšená.Splasklo mi břicho,celulitida se zlepšila,celkově se cítím méně oteklá.Za sebe veliká spokojenost." Overený zákazník, Heureka.cz

"Funguje, odvodnění proběhlo během krátké doby. „Splasklo“ mi břicho a během celého léta mi neotikaly nohy.." Overený zákazník, Heureka.cz

"Nepociťuji hned obrovské změny ale myslím, že se správným jídelníčkem a dostatečnou fyzickou aktivitou, je jeho účinek cítit. A je dostatečný a pozvolný.Na močové cesty působí pozitivně. Á jako u většiny doplňků stravy bez sportu a vyvážené stravy nelze čekat zázraky." Overený zákazník, Heureka.cz


Nie každému však musí výživový doplnok Forfemina sadnúť. Svedčia o tom aj nasledujúce skúsenosti ľudí. 

"Po měsíci užívání (tedy 1 celé balení) jsem nepostřehla absolutně žádné účinky. Zbytečně vyhozené peníze." Overený zákazník, Heureka.cz

"Žádné příznaky odvodňování jsem nepozorovala." Overený zákazník, Heureka.cz

"Pro mě bez účinku, otoky nohou nezmizely ani se nezmenšily, Druzí ať to zkusí, na každého to asi působí jinak." Overený zákazník, Heureka.cz

Forfemina recenzia skúsenosti

Náš celkový názor a hodnotenie

Výživový doplnok Forfemina vyniká svojim prírodným zložením, ktoré je navyše obohatené o dôležitý minerál zinok.


Z bylín tu má svoje zastúpenie dobre známa brusnica, všeliečivá pŕhľava, ale aj obľúbený jablčný ocot. Všetky tieto prírodné zložky pôsobia pozitívne na močové ústrojenstvo a podporujú vylučovanie vody z tela. Pomôcť však dokážu aj s detoxikáciou organizmu. 


Prípravok sa jednoducho a pohodlne užíva, keďže denná dávka predstavuje iba jednu kapsulu. Balenie 30 kapsúl, ktorého cena sa zvykne pohybovať okolo 8 €, tak vystačí na jeden mesiac užívania. 


Skúsenosti používateľov dokazujú, že prípravok Forfemina skutočne účinkuje, netreba však zabúdať na správnu životosprávu, pretože práve jej nedodržiavanie môže stáť za zavodnením tela. Nájdením príčiny a jej nápravou tak môžete predísť opakovanému zadržiavaniu vody v tele i komplikáciám, ktoré so sebou prináša. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Lulu
Komboš
Lulu

Využívala som takmer celé balenie a zatiaľ som nespozorovala žiadnu zmenu. Vyhodené peniaze..

Čo sa vám na produkte nepáči?
Nedostavili sa deklarované účinky.