Koronavírus - ako nakupovať v tomto období

Corona vírus nakupovanie

Takmer celý svet teraz trápi nebezpečný vírus COVID-19.

Tento problém výrazne ovplyvnil aj nakupovanie. Spísali sme pre vás rady, ako sa správať pri nakupovaní v kamenných obchodoch, čo sa najviac predáva online cez internet, aj to, ako nakupovať ak ste v karanténe.

Týmto by sme sa mali riadiť v kamenných obchodoch:

 • ak na sebe pociťujete známky choroby (nemusí sa jednať len o COVID-19 vírus), určite sa kamenným obchodom vyhnite
 • pred nákupom si doma v kľude pripravte nákupný zoznam. Budete nakupovať oveľa efektívnejšie a na nič nezabudnete. 
 • ak idete do obchodu, nasaďte si rúško. Nie je to hanba, chránite seba aj ostatných. Ak rúško nemáte, čiastočne pomôže aj šatka alebo šál. 
 • pečivo v obchode chytajte zásadne v mikroténových rukaviciach (toto by malo platiť po celý rok)
 • buďte ohľaduplní a zbytočne nekupujte veľa balení. 50kg múky teraz naozaj nepotrebujete. Myslite aj na ostatných.
 • ak ste niečo nedostali kúpiť v jednom obchode, skúste to v druhom. Obchody sa snažia tovar priebežne dokladať.
 • netrávte v obchode viac času, ako je nutné. Na rozhovor so susedom, ktorého ste tam práve stretli, teraz nie je najvhodnejšia doba. 
 • po opustení obchodu a odovzdaní nákupného vozíka je dobré si hneď dezinfikovať ruky. Ruky si poriadne umyte aj hneď po príchode domov, ešte pred vyložením nákupu.
 • a na záver - buďme ľudia. Predavačka naozaj nemôže za to, že sa vypredala múka, mydlá či toaletný papier, takže nadávanie a obviňovanie ľudí, ktorí sú sami vystavení veľkému riziku určite nie je na mieste.

Čo ľudia najviac nakupujú cez internet

Nakupujte online

Podľa návštevnosti našich stránok, to vyzerá nasledovne:

Jednoznačne vedú prípravky na imunitu a teplomery. Tieto stránky zaznamenali zvýšenie návštevnosti za posledné dni rádovo o niekoľko tisíc.

Čo sa týka zdravia, ľudia tiež nakupujú probiotiká a rôzne vitamínové doplnky

Z elektroniky sú to zase:

Nárast návštevnosti sme zaznamenali aj na stránkach produktov pre kváskovanie a  39 tipov na najlepší alkohol

Chceli by sme vás upozorniť, že vzhľadom k tomu, že sa v našich recenziách snažíme vyberať naozaj len to najlepšie, sú niektoré produkty v tejto dobe vypredané. Dopyt je teraz naozaj obrovský a eshopy, hoci robia čo môžu, nedokážu dodať všetky produkty.

Internetové lekárne

Internetové lekárne sú na tom rovnako ako tie kamenné. Bohužiaľ ochranné rúška, antibakteriálne gély aj teplomery sú skoro všetky vypredané. 

Odporúčame však dostupnosť sledovať, tovar sa priebežne naskladňuje.

drmax logo

Lekáreň Drmax zriadila aj špeciálnu stránku, kde si môžete cez internet overiť dostupnosť produktov v kamenných lekárňach, aby ste zbytočne nemerali cestu von.

Stačí len zadať o aký produkt máte záujem a mesto. Stránka vám zobrazí aktuálnu dostupnosť v jednotlivých pobočkách. VIAC INFO TU.

pilulka logo

Ďalšia veľká lekáreň Pilulka.sk zriadila špeciálnu stránku, kde rovnako informuje o aktuálnej situácii.

Kvôli bezpečnosti sa dočasne ruší aj platba na dobierku a vašu objednávku tak zaplatíte len vopred. Pri dodaní treba počítať s predĺženou dodacou dobou. VIAC INFO TU.

Kombík radí

Kombík radí

Rúška sú aktuálne vo všetkých lekárňach vypredané. Nájde sa však veľa špekulantov, ktorí ich cez internet predávajú za 3 a viac EUR. (bežne stojí rúško okolo 10 centov). Odporúčame nereagovať na takéto ponuky, veľakrát sa jedná dokonca o podvod. 


Odporúčame však skupinu na Facebooku - Šikovné ručičky a všetko čo vedia vytvoriť. Veľa žien tu ponúka na predaj rúška za prijateľné ceny. 

Nákup potravín cez internet

Tesco

Najväčší eshop s potravinami na Slovensku - Tesco potraviny domov tiež hlási obrovský nával. 

Ak uvažujete o objednaní potravín cez internet, tak bohužiaľ nemáme dobrú správu. Dodacie termíny sú obsadené na týždne dopredu, a v čase písania tohto článku sme si vedeli objednať donášku až na začiatok apríla.

Tesco zaviedlo okrem povinnej platby vopred (tá vám bude účtovaná až po dodaní tovaru) aj obmedzenie, čo sa týka počtu kusov. Z niektorých položiek si tak môžete objednať maximálne 12 kusov.


Čo robiť ak ste v karanténe?

Ak ste v osobnej karanténe, môžete si objednávať tovar online, ale musíte dodržať nasledovné body:

 1. do poznámky v objednávke musíte uviesť to, že ste v karanténe
 2. platiť za tovar môžete len online
 3. ak vám kuriér prinesie tovar, dohodnite si s ním spôsob prebratia. Tovar vám nesmie odovzdať osobne do rúk.

Čo sa týka nakupovania v kamenných obchodoch, tak za žiadnu cenu takéto nákupy nerobte. Poproste príbuzných alebo priateľov, aby vám nakúpili, ale tovar si určite neodovzdávajte osobne do rúk. 

Nezabúdajte, že pri nedodržaní osobnej karantény a ohrození ostatných, vám hrozí pokuta až do výšky 1659 €


Na záver vás chceme poprosiť, ak nemusíte nikam ísť, zostaňte doma. Situáciu netreba podceňovať, veď zdravie je to najcennejšie čo máme. Dávajte na seba pozor.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte komentár ku článku

avatar