Vladimír Roško: Omega-3 mastné kyseliny majú najširšie spektrum preukázateľných účinkov na organizmus

HP Namaximum


E-shop NaMaximum zrejme nie je cudzí osobám, ktoré sa venujú športu, fitness a podobne. No to v žiadnom prípade neznamená, že by sme si tam my ostatní nič nenašli. 🙂

Portfólio ponúkaných produktov je skutočne pestré a vďaka tomu ulahodí každému.

Od pána Roška z NaMaximum sme zisťovali čo-to o histórii tohto e-shopu, jeho prednostiach, ponuke produktov a taktiež sme sa opýtali na to, aký kľúčový výživový doplnok by nám nemal chýbať v rámci starostlivosti o naše celkové zdravie. Taktiež máme zopár užitočných rád týkajúcich sa formovania postavy.

Rozhovor s Vladimírom Roškom z e-shopu NaMaximum

Dobrý deň, pán Roško, ak sa pozrieme na históriu e-shopu NaMaximum, od kedy pôsobí na trhu a čo bolo hlavným impulzom pre jeho založenie? 

Dobrý deň, e-shop NaMaximum sme prvýkrát spustili v roku 2013. E-shopu NaMaximum predchádzalo niekoľko pomerne úspešných projektov, kde sme fungovali ako klasický distribútorský obchod, teda nakúpili sme tovar od výrobcov a s malou maržou a nádejou v srdci sme tovar predávali ďalej.

Hlavným impulzom pre vznik e-shopu NaMaximum bola potreba získania kontroly nad výrobným procesom, nakoľko sme vždy chceli prinášať na trh doplnky tej najvyššej kvality. Keďže sme výrobný proces iných, dovtedy nami predávaných značiek nedokázali ovplyvniť, dali sme dokopy úspory a odvahu a investovali sme do prvých homogenizátorov na miešanie práškových zmesí. V tomto bode sme už vedeli, že sme na správnej ceste.

Môžete sa, prosím, našim čitateľom predstaviť aj vy? Aká je vaša pozícia v NaMaximum, prípadne prezradiť niečo zo súkromia. 🙂

Moje meno je Vladimír Roško, som naturálny kulturista, milovník silových športov, fotografie, hudby, filozofie s jednou záľubou, ktorá pretkáva celý môj život až do dnešného dňa – spoznávanie fungovania ľudského tela, mysle a všetko s tým spojené.

Popravde aj moje úspechy v kulturistike (dokonca v roku 2018 som sa stal Majstrom Slovenska v mojej kategórii) nikdy neboli motivované túžbou po úspechu, bol to len ďalší zo spôsobov, ako prehĺbiť moje poznanie ľudského organizmu. Spojenie mojich záľub zapadlo presne do momentálnych potrieb projektu NaMaximum, a tak sa od roku 2016 podieľam na rozvoji tohto e-shopu, kde zastrešujem všetky grafické práce, vývoj produktov od A po Z, marketing a mnoho ďalších administratívnych aj praktických záležitostí.

Zo súkromia prezradím len toľko, že v roku 2020 sa nám narodil krásny synček, z ktorého máme doma obrovskú radosť. 🙂

Čo aktuálne tvorí obsah vašej ponuky?

Naša ponuka je tak široká, že jej najjednoduchší opis znie – “Všetko, čo tvoja diéta potrebuje”.

Máme v ponuke snáď všetko, na čo si spomeniete, nech je váš cieľ či stravovací program akýkoľvek. Od proteínov, aminokyselín, kĺbovej výživyspaľovačov, kreatínov, proteínových pochutín cez vitamíny, minerály, rastlinné extrakty, bio prášky, superfoods až po múky, cereálne kaše, či ovocné šťavy.

K dnešnému dňu máme v ponuke cez tisíc produktov a s novinkami zďaleka nekončíme!

Výber produktov na namaximum podľa cieľa

Produkty z NaMaximum si môžete vybrať aj na základe cieľov.

Sú ponúkané produkty len od dodávateľa alebo sa jedná aj o vlastnú výrobu? 

Približne 95 % produktov v našej ponuke je z našej vlastnej výroby. Zvyšných 5 % sú produkty, ktoré nemá zmysel kvôli cene u nás vyrábať alebo jednoducho sme na daný proces, potrebný k výrobe týchto produktov, zatiaľ nevyrástli. Ale rastieme.

Pre koho sú primárne vaše produkty určené? Prídu si u vás na svoje aj osoby, ktoré sa fitness alebo športu aktívne nevenujú?

V roku 2013 bola naša ponuka zameraná primárne pre kulturistov a s jej neustálym rozširovaním sa užívateľský segment rozšíril takmer na každého.  

Dnes u nás bežne nakupujú aj seniori, študenti, mamičky, ľudia s prácou náročnou na kognitívne schopnosti, vytrvalostní športovci a tak ďalej.

Aké konkrétne produkty alebo kategória produktov sa aktuálne tešia najväčšej obľube?

Od počiatku u nás vnímame najväčší dopyt po proteínoch a kolagénoch, ktoré predávame v bezkonkurenčnej kvalite a cene –  v podstate tým sme sa aj preslávili.

Súčasná pandemická situácia však dostala do popredia hlavne naše vitamíny, minerály či ďalšie doplnky výživy podporujúce prirodzenú imunitu organizmu ako napríklad adaptogény, medicinálne huby a podobne.

Prečo sú to podľa vás práve tieto?

Pretože z dlhodobého hľadiska vnímame, že ľudia sa začínajú sami zaujímať o fungovanie vlastného organizmu. Donedávna ľudia kupovali predražené brandové doplnky výživy s mizivými účinkami na organizmus, no zato robustným marketingom.

Dnes vnímame, že ľudia hľadajú efektívnejšie a vstrebateľnejšie formy doplnkov ako sú vitamíny, minerály, biologicky dostupnejšie formy proteínov atď. Jednoducho tovar, na ktorý sa my zameriavame.

Ak by ste mali odporučiť jeden jediný doplnok určený na celkové zdravie pre každého, ktorý by to bol?

Keďže vplyvu doplnkov výživy na ľudský organizmus sa dennodenne venujem už viac ako 10 rokov, mám jednoznačného favorita – Omega 3 mastné kyseliny!

„Omega-3 mastné kyseliny majú jednoznačne najširšie spektrum preukázateľných účinkov na ľudský organizmus a psychický stav človeka  spomedzi všetkých doplnkov, ktoré mi kedy prešli cez ruky.

Namaximum omega-3 mastne kyseliny

Ukážka z kategórie Omega-3 mastné kyseliny na e-shope namaximum.sk.

Ak sa zameriame na ľudí s aktívnym životný štýlom, aké najpodstatnejšie doplnky by im nemali chýbať v ich výbave?

Aktívny životný štýl je veľmi široký pojem. Sú však doplnky, ktoré tu dokonale zapadajú – Magnézium Bisglycinát (chelát), Omega 3, Elektrolyty (soli), Vitamín D3, Vitamíny skupiny B (B-Komplex), Zinok. 

Ak by som sa jedného dňa stal prezidentom (smiech), tieto doplnky by mal doma každý jeden občan. Nepochybujem o tom, že by to pozdvihlo celkové zdravie národa.

IG post namaximum.sk

IG post s odporúčanými doplnkami. Zdroj: @namaximum.sk

Čo by ste odporučili ľuďom, ktorých cieľom je vyformovať svoju postavu?

Určite by som v prvom rade zvážil zaradenie kvalitného proteínu do svojho stravovacieho programu. Správne nastavený príjem bielkovín je rozhodujúci pre tvarovanie postavy. Vyformovaná postava by však mala predstavovať zdravie, preto by som určite odporučil aj doplnky, ktoré som spomínal v predchádzajúcej odpovedi. A v neposlednom rade je potrebné vedieť, či chceme pribrať svalovú hmotu, alebo sa zbaviť prebytočných kíl. 

Pre nárast svalovej hmoty ja aj veda odporúčame kreatín monohydrát, esenciálne aminokyseliny a dostatok správnych kalórií. Tie viete jednoducho získať napríklad z gainerov, orechových masiel, instantných cereálnych kaší, ovocia či orechov. 

Pre zhadzovanie prebytočnej váhy (nebudeme si klamať) potrebujete v prvom rade kalorický deficit (zjesť menej energie, než počas dňa spotrebujete). V druhom rade môžete siahnuť po doplnkoch ako synefrín, acetyl karnitín, kofeín. Rovnako netreba zabúdať, že isté percento prebytočnej váhy sa ukrýva v útrobách, preto je vhodné zaradiť do jedálnička aj prebiotickú vlákninu.

Prečo by mal zákazník siahnuť práve po vašich produktoch a čím sa hlavne odlišujete od vašej konkurencie?

V prvom rade máme vlastnú výrobu, čo nám zaručuje, že máme 100 % kontrolu nad kvalitou produktov. Naše výrobky tak pravidelne laboratórne testujeme v nezávislom testovacom stredisku. V našej výrobe si dokonca nechávajú vyrábať svoje doplnky aj veľké nadnárodné firmy, ktoré predávajú svoje produkty napríklad v lekárni. 

V druhom rade je to cena. Tá je u nás mimoriadne výhodná z dvoch hlavných dôvodov: 

Prvý dôvod – naše výrobky posielame zákazníkom z výroby priamo domov. Žiaden distribútor, ktorý by si na cenu čosi nahodil, žiaden výrobca, ktorého cenovej politike podliehame. Jednoducho produkt vyrobíme a ide priamo k vám domov. Takto šetríme značnú časť nákladov, ktoré ľudia často platia u iných predajcov.

Druhý dôvod – neinvestujeme do predražených influencerských spoluprác, nepotrebujeme našu kvalitu obaľovať sileným marketingom.

V treťom a neposlednom rade – kúpou našich produktov podporujete malú ale statočnú slovenskú firmu, ktorá drvivú väčšinu svojich výnosov investuje do nových výrobných technológií a modernizácii tých aktuálne používaných, a pomáhate nám tak vo finále prinášať stále kvalitnejšie a výhodnejšie produkty. Win-Win model, kde vždy vyhrávajú obidve strany.

Plánujete v najbližšej dobe ešte rozšíriť alebo doplniť  ponuku? Ak áno, môžete prezradiť, na čo konkrétne sa môžeme tešiť? 🙂

Každý mesiac nám pribudne do ponuky od 5 do 20 produktov. List produktov, ktoré máme rozpracované, je nikdy nekončiaci, takže odporúčam tešiť sa každý deň na kartu novinky v našom obchode NaMaximum. Nechcem sa chváliť, ale sme fakt dobrí. 😉

Namaximum kategória Novinky

Ukážka zo sekcie Novinky.

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor, zaujímavé informácie a aj prínosné odporúčania v rámci zdravia. 🙂

O autorovi

Iveta Mencáková
 

Ivet sa zanietene venuje marketingu a písaniu, pri ktorom môže využívať svoju kreativitu. Zaujíma ju aj svet kozmetiky a módy, a vždy jej ulahodí šálka kávy, dobrá detektívka, umenie, akákoľvek sladkosť a vôňa dobrého parfému.

Pridajte komentár ku článku

avatar